Палета нож сликање портрет Палета нож Лице Маслото Impasto слика на платно Страна се насликани Francoise Nielly 12

Палета нож сликање портрет Палета нож Лице Маслото Impasto слика на платно Страна се насликани Francoise Nielly

DEN 4272.00
 

Тековен
Количина на стоки


Производ Детали : Производ : Улична Уметност, Поп Уметност на платно hight Квалитет, Големина : 18 инчен x27 инчен $79 20 инчи x30 инчен $89 Подолу големина не може да се испраќаат од страна на Кина Пост.Така цената не вклучува shippment такса.Ве молиме изберете друга логистичка 24 инчен x36 инчен $109 36 инчи x48 инчен $179 40 инчи x60 инчен $209 (ние ја поддржуваме било која големина сакате,ако треба customed големина,ве молиме контактирајте со мене) Структура : Не, платно само Медиум : маслени бои или акрилик(пропилен) Пакување : Галерија заврши пакување, покриени со пластична слоеви, валани со меур кеси и го стави во цевка Нашата Компанија : Шенжен Yinjin Trading Co. Ltd специјализирана во рака-насликани масла (Бренд е Eazilife). Искусни уметници од Dafen Сликарство Село или Xiamen Wushipu Сликарство Село ви овозможи со high-end и прва класа уметнички дела
Производот Се Покаже :
Поп-Арт маслото :

Други карактеристики

Големина (Инчен):
20X30, 24x36, 36x48, 40x60
Рамка:
No
Техника:
Рачно Насликани
оригиналниот:
No
Рамка на режимот:
Формулиран
Предмети:
Портрет
Медиум:
Масло
Обликот:
правоаголник
Стил:
Апстракт
Тип:
Масла
Форма:
Еден
Материјал:
Лен
Calligraphy и сликарство тип:
Платно Сликарство
Поддршка База:
Платно
is_customized:
Yes
Calligraphy и сликање Големина:
60x80
Тип:
Handpainted

Најдобри понуди