прекинувач за напојување 5v 110 -220VAC единствен излез текст 600W за cnc led светло(S-600W-5V) бесплатен превозот

прекинувач за напојување 5v 110 -220VAC единствен излез текст 600W за cnc led светло(S-600W-5V) бесплатен превозот

DEN 2722.00
DEN 3024.00
 

Тековен
Количина на стоки


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШИОТ МАГАЗИН
прекинувач за напојување 5v 110 -220 VAC единствен излез текст 600 W за cnc led светло(S-600 W-5 V) бесплатен превозот
Карактеристики :
Висока ефикасност, висока сигурност и ниски трошоци
Вклучете влезниот напон спектар избор
100% полно оптоварување и машина тест
Заштита карактеристики : краток спој/преоптоварување
Воздух за ладење
Specificate :
Големина : 238 X124 X65mm
ВОЛТ : 600 W
излезен напон : 5v
Производи покаже
Модел
Спецификација S-600-5 S-600-12 S-600-15 S-600-24 S-600-48 Излезниот напон DC 5 V 12 V 15 V 24 V 48 V Излезен напон спектар(Забелешка : 2) ±2% ±1% ±1% ±1% ±1% Номинална излезна струја 80 A 50 A 40 A 25 A 12.5 НА Излез тековната низа 0~80 A 0~50 A 0~40 A 0~25 A 0~12.5 Бран и бучава(Забелешка : 3) 75m Vp-стр 120m Vp-p 150m Vp-p 240m Vp-стр 240m Vp-стр Влезот стабилност(Забелешка : 4) ±0.5% ±1% ±1% ±1% ±1% Оптоварување стабилност(Забелешка : 5) ±1% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% DC излезна моќност 400 W 600 W 600 W 600 W 600 W Ефикасност 80% 83% 84% 86% 87% Прилагодливи опсег за DC напон ±10% ±10% ±10% ±10% ±10% AC влезен напон спектар 100~132 VAC/190~240 VAC 47~63 Hz,250~340 VDC Текст тековната 5 A/230 V фактор на Моќ 0.65 - 0.75 AC Inrush тековната 46 A/230 V Истекување тековната заштита од Преоптоварување 120%-150% Ресетирање : автоматско обновување во Текот-напон заштита 120%-150% Висока температура заштита ERH3≥65°C~70°CFan на, ≤55°C~60°CFan исклучување, ≥80°C~85°C, Отсечени излез (5-15 V)~(24-48 V) Температура коефициент ±0.03%/°C(0~50°C) Подесување, пораст, држете се до времето 1s, 100ms, 50ms Вибрации 10~500 Hz, 2 G 10min,/1 циклус. Период за 60ми, Секој оски го Издржат напонот I/P-О/П : 1.5 KVAC I/P-FG : 1.5 KVAC O/P-FG : 0.5 KVAC Изолација отпор I/P-О/P, I/P-FG, O/P-FG : 100 Ohms/500 VDC Работна температура и влажност -10°C~+60°C, 10%~95%RH Продавница температура и влажност -20°C~+85°C, 10%~95%RH Вкупната димензија 238 X124 X65mm (L*W*H) Тежина 1.23 Килограми стандарди за Безбедност на GB4949,UL60950,EN60950 EMC стандарди Според GB9254 EN55022 EN55024 ниво дизајн
Почитувани Купувачи, ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате следното : ви благодариме за вашето време.

Други карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Бренд Име:
CHUX
Излезна Моќност:
>500W
Број На Модел На:
S-600W-5V
Фрекфенција:
47~63Hz
is_customized:
Yes
ОЕМ:
Yes
Големина:
238X124X65mm
Сертификат:
CE, ROHS
Излезниот Напон:
5VDC
Излезниот Напон:
5V
Излезна Струја:
80A

Најдобри понуди