HotMeiNi 12.5*8CM 4Pcs Забавува Кука Стрелка Автомобил Налепница Decal Винил Автомобил Налепници JDM Лебдат Трка Autocross Став Illest 240sx Песна

HotMeiNi 12.5*8CM 4Pcs Забавува Кука Стрелка Автомобил Налепница Decal Винил Автомобил Налепници JDM Лебдат

DEN 40.00
DEN 95.52
 

Тековен
Количина на стоки


Вашиот налепница е сега се грижи слободен!
Hot Mei Ni 12. (штити лепило додека decal е подготвен да се примени) 4. Не за перење во рок од 24 часа. Внимателно позиција на налепница на саканата површина. Користете објект како кредитна картичка, за да бидете сигурни дека целиот налепница е целосно ја следеше површината. Долниот слој се восок поддршка. Тријте ја налепницата да биде сигурен трансфер лента е правилно да се почитуваат за да ја налепницата. Отстранување восок поддршка полека правејќи се дека налепница останува следеше транспарентен пренос лента
4. Чиста и сува на саканата површина. Средниот слој е вашиот вистински decal или налепница (Тоа е во сендвич меѓу Апликација Лента и Восок Поддршка) 3. Апликацијата Совети : 1.>>> НАШИТЕ НАЧЕЛО : НИСКА ЦЕНА! ДОБАР КВАЛИТЕТ! ЉУБЕЗНО УСЛУГА!
Примена На Инструкциите :
1. Горниот слој е транспарентен пренос на лента. Полека се отстрани трансфер лента, правејќи се дека не се дел од налепница останува на трансфер лента.5*8 CM 4 Pcs Забавува Кука Стрелка Автомобил Налепница Decal Винил Автомобил Налепници JDM Лебдат Трка Autocross Став Illest 240sx Песна
Опис : Decals се држи до речиси сите рамни површини! само лупам и стап! Долготрајни 5+ години life expectancy за надворешна & 7 + затворен издржливост ги Красат вашата : Camper Комбе, Камион, Моторни Дома, Ѕидови, Брод, фрижидер само за било рамно мазна, чиста површина! За Винил Decals : Овие се УМРЕ-НАМАЛУВАЊЕ на decals значи не постои позадина. На боја на позадина ќе биде боја на површината ќе се одржи на налепница на, или јасно дали ќе се стави на прозорецот. Налепници ќе се држиме најдобро да се чисти мазни површини. Ако постои боја на позадината на сликата, се користи само како пример. Винил Decals доаѓаат во 3 парчиња : 1. Тријте ја налепницата од една страна до друга, елиминирање на било воздушни меурчиња. Проверете за воздушни меурчиња. Во повеќето случаи воздушни меурчиња може да се работеше на работ на налепница,
но, ако не, pin дупка ќе им овозможи на воздухот надвор и да стане практично невидливи. Не допирајте лепило подлога, масла од вашата кожа ќе се спречи лепење. Идеална температура мора да биде помеѓу 60°F & 90°F.

Други карактеристики

Тип На Објект:
Налепници
Пакување:
Не Се Пакувани
Објектот Ширина:
8cm
категорија:
Налепници
Налепница Сместување:
прозорецот
Име На Модел:
B00468
Бренд Име:
HotMeiNi
Тип:
Лепак Налепница
Објектот Висина:
12.5cm
дизајн:
Цртан филм
Модел:
ОЕМ
is_customized:
Yes
Објектот Дијаметар:
0inch
Вид На Налепница:
Креативни Налепници За
Објектот Должина:
0inch
Материјал Тип:
Винил
боја:
црна/сребрена
Налепници:
автомобил налепница
Функција:
jdm
Место на Потекло:
ShanDong Кина
Графички:
Забавува Кука Стрелката

Најдобри понуди