huawei BM351i 2.3 GHz IEEE 802.16 e-2005 безжична 4g wimax usb dongle

huawei BM351i 2.3 GHz IEEE 802.16 e-2005 безжична 4g wimax usb dongle

DEN 1210.00
DEN 1344.00
 

Тековен
Количина на стоки


* Пријателски Кориснички Интерфејс
Тоа никогаш не било полесно да се поврзете на Интернет.00 /парче
HUAWEI E3276s-151 4 G usb модем US$ 78.00 /парче
Huawei E392u-12 LTE 2600/2100/1800/900 LTE ДД 800 MHz 100 Mbps 4 G mobile broadband US$ 88.
* Изградена-во Антени
Постојат два вградени антени на ПХБ на Eazee, кои го поддржуваат сите услуги што надворешни антени се направи.
* Висока Податоци Го Оценувате
Eazee може да обезбеди високо-брзински пренос на курс.4 GHz безжична 4g usb стик+ зголеми лулка US$ 58. HUAWEI BM351i има многу основните функции кои ги исполнуваат барањата
на нашите клиенти.16 e-2005 (C2 D4), држава на уметноста OFDMA основа, радио интерфејс, познат како Wi MAX. Преку интерфејс, корисниците можат да се справат со BM351i и да ја менувате нејзината конфигурација handily.Имам голема количина на залиха подготвени!
Функција :
HUAWEI BM351i Wi MAX USB Модем е една од новите Wi MAX 4 G USB Surfstick базира на IEEE 802.16 e-2005 Wi MAX Воздушен Интерфејс
* Поддршка На Wi MAX 2. Eazee обезбедува пријателски и лесен-ќе кориснички интерфејс со помош на BWA Партнер, пакет на поддршка на софтвер, кои се спакувани заедно со Firmware-от на BM351i.* додека услуга пакет поддржува оваа функција.00 /парче
huawei BM358 2. Бесплатен превозот со HK пост registed mail huawei bm338 wimax модем US$ 35. Ги поддржува сите напредни функции, како што се OFDMA, MIMO, ARQ, H-ARQ, АМЦ, УЛ отвори циклус на моќ и контрола УЛ затворена јамка моќ контрола.4 GHz 4g wimax usb stick САД$ 35.00 /парче
Целосно Отклучен Сиера Безжична Aircard 754 S 4 G LTE ФЛОПИ Мобилни Жариште Рутер 100 Mbps ПОСТ ПРЕКУ DHL US$ 966.5 G Wimax usb стик IEEE 802.00 /парче
Huawei BM338 3.16 e-2005 Wi MAX Воздушен Интерфејс
* Поддршка На Wi MAX 2.16 e Безбедност за Автентикација и Ciphering
* Ниска моќност consumption Support IP-КС и Ethernet-CSSupport MIMO 2 Rx 1 Tx
* Поддршка на Windows XP(32 бита), Vista, Win 7, Mac OS( Прилагодувањето )
* Управување Со Qo S
* Поддршка BWA Партнер configuration tool( Bandwidth, Фреквенција, Security )
* Температура на чување : "40°C до +70°C
* Чување влажност : 5% до 95%
* Операција температура : 0°C до +40°C
* Работа влажност : 5% до 95% влажност (не кондензирање)
Карактеристики :
* Безжичен Карактеристики
Eazee поддржува IEEE 802. И неговото тивко домот, боја, стил, совршенство на формата и функцијата, им овозможува на амбиент да се создаде хармонично.

Други карактеристики

Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
Huawei
Интерфејс Тип:
USB
Пакет:
Yes
Примена:
Лаптоп
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Тип:
Безжичната
сертификација:
CE0197
Вид:
Надворешни
Број На Модел На:
BM351i
Адаптер Приклучок:
USB
Преносот Го Оценувате:
20м
is_customized:
Yes

Најдобри понуди