Враќање од Божиќ Уметност Сликарство 11CT Печатени Платно DIY Везана DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции за Везови Занает

Враќање од Божиќ Уметност Сликарство 11CT Печатени Платно DIY Везана DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции

DEN 456.00
DEN 911.52
 

Тековен
Количина на стоки


Комбинација Уметност 11 CT се Врати од Божиќ DIY Везана DMC Смета NKF Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети
Големина : 57cm*44cm (14 CT )
70cm*55cm (11 CT )
14-КАРАТНО Unprinted :
Памук е празно дека треба да се dew линкот најнапред со себе, а потоа можете да се обидете да го заврши на крстот бод. ( малку тешко)
11 КТ Прецизни Печатени :
Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како на линкот што го имаме направено за вас, тогаш можете полесно да го заврши на крстот бод. ( 11 CT е подобро )
Боја : Бела боја (Embroidering Крпа )
Материјал : 100% Памук
Пакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата
( не надвор рамка )
Акции : Во Парк
Предност : Ние имаме свои фабриката ; ние се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби. Ние ја прифати продажба на мало,трговија на големо,dropshipping и на друг начин. 100% Сосема нов. 100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај, не-бледнее, не е лесно да се пробие и pilling. 100% точни печатени ткаенини(11 CT ) и бело платно (14 CT) Употреба растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите .
Answer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод. Тоа unprinted со бело платно, сите треба да се целосно emborider 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
11ct
14ct

Други карактеристики

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT Бело Платно, 14CT Печатени Шема, 11CT Бело Платно, 11CT Печатени Шема
Стил:
Европа
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Шаблон Тип:
Сценско
Бренд Име:
Радост Недела
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
пластична кеса
игли за плетење:
За дома декорација
Вез крст:
DMC Крстот Бод
крстот шевови:
Игла, Уметности & Занаети
Пакување:
PP Кутија или ПВЦ Кеси
Ткаенина Тип:
Памук
Повод:
Партија,Ангажман, Свадба,Годишнина
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
nkf крстот бод:
Yes
DIY Везана:
DMC Смета Крст-бод

Најдобри понуди