beibehang de papel parede 3d тапети за ѕидови Дома Декорација кратка дневна соба muralwallpaper решетки минималистички позадина

beibehang de papel parede 3d тапети за ѕидови Дома Декорација кратка дневна соба muralwallpaper решетки минималистички

DEN 1885.00
DEN 2692.80
 

Тековен
Количина на стоки


Дамаск дебели mural 3 D позадина домашниот извоз не-плетени позадина Европски позадина дневна соба во ЖИВО позадина ѕид хартија US$ 56.70 /парче
Damask Не-плетени или позадина модерна позадина ѕид позадина damask класичен ѕид хартија за дневна соба и спалната соба позадина US$ 43.20 /парче
Не-плетени врежана спалната соба позадина Модерна damask позадината бела wallcovering класичен ѕид трудови 3d позадина за дневна соба US$ 56.90 /парче
Damask 3 D ѕид хартија Десктоп Позадина Mural Имитација Не-плетени Функција Ѕид Хартија во Ролна за Дневна Соба и спалната соба позадина троседот US$ 68.00 /парче
Damask ѕид хартија damask позадина гроздобер не-плетени позадина ѕид позадина троа спалната соба позадина троседот Anaglyph стереоскопски US$ 68.00 /парче
de papel parede3 D Модерна Викторија Damask Позадина се Тркалаат Текстура Ѕид хартија Фолија Сребро Злато Таванот Спалната соба ТВ Софа во Позадина US$ 39.99 /парче
модерна 3 D ѕид хартија ѕид од тули позадина винил тапет tapete за дневна соба водоотпорен de papel parede R250 US$ 43.00 /парче
Водоотпорен Модерен Минималистички бел Краток Врежана Текстура ПВЦ Вертикална Шарени Позадина се Тркалаат Едноставност За Дневна соба R100 US$ 38.00 /парче
Материјал : не ткаени
Метрички големина : 10m*0.53 m=5.3 квадратни метри
Империал големина : 32.8 ft*1.738 ft=57.05 квадратни метри
Wallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница.
Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Боја на Ѕвонење може да варира, поради различни светлина во собата
светло жолта JY1901
беж YJ1902
чоколадо YJ1905
црна YJ1906
САД $ 39.00 /парче US $ 45.40 /парче US $ 39.00 /парче US $ 46.00 /парче US $ 52.00 /парче US $ 37.80 /парче US $ 43.99 /парче US $ 43.00 /парче
Обичај ѕид виси позадина материјал(не кат сопствена позадина) : Сите наши ѕидови. Таванот позадина има сите, и заменет е со свила, дебела крпа Свила дебела крпа карактеристики : целокупната слика се толку мазни како свила дебели. Бојата е многу добар. Материјалот е многу силна. Многу мека, водоотпорен, може да се стави директно во вода
Позадина на ЛОГОТО екранот

Други карактеристики

Димензии:
5.3㎡
Функција:
Водоотпорен,Огноотпорни,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Природен Материјал Позадина Материјал:
Плута / Кората
Тип:
Природен Материјал Позадини
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Отпорен на вода,Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Материјал:
Дрво влакна позадина
is_customized:
Yes
Употреба:
дневна соба
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Површински Третман:
Печатени
Стил:
Модерна
Шема:
Yes
Бренд Име:
beibehang
Број На Модел На:
JY1906 JY1902

Најдобри понуди