1 патот реле модул реле со 5 v реле Проширување Одбор

1 патот реле модул реле со 5 v реле Проширување Одбор

DEN 383.52
 

Тековен
Количина на стоки


1 патот реле модул реле со 5 v реле Проширување Одбор
1-начин 5 V реле проширување одбор
Можете да контролирате различни апарати, и може да ги поддржи високо тековната товари
Целта на овој модул е на високо ниво активирањето, предизвика моментална на не помалку од 5m A.
IO порта излез капацитет на некои од 51 микро-контролор не е доволно, треба да се зголеми повлече или да се вози способност коло.
Силата на високо диск :
контрола на линија е да се прекине, потоа оптоварување нема да работи. Тоа е повисока безбедно.
Модул карактеристики :
Реле со користење на 5 V DC напојување, контрола на сигнали може да биде директно поврзан со микро-контролор IO порта, исто така може да се користи за директно контрола 5 V реле.
Секоја реле има група на нормално отворена за контакт и група на нормално затворени контакти.
Влезот за контрола на јачина на линии :
VCC контакт со 5 V DC позитивен пол
GND контакт со 5 V DC негативен пол
IN1 IN2 добиваат контролните сигнали, 5 V, средно реле, реле исклучување на ниско ниво.
Моќ индикатор на светлината, како и две-начин реле статус индикатор, печ.
Диоди SMD M7, обратна заштита.
Постојат четири 3мм дијаметар завртка дупки за лесна инсталација.Завртка дупка центар проред на 40.5 mm X 35.5 mm
Мали димензии. Лесно да се инсталира. Одбор Големина : 41mm*46mm*20mm
Pin бои се жолта и црна. Ние ќе брод во случаен избор.
Пакување Листа : 1pcs*Реле Модул

Други карактеристики

Додаток Тип:
Советодавниот Одбор
Бренд Име:
52Pi
Компатибилен со:
Arduino

Најдобри понуди