1pair Реално. 925 Sterling Silver парична Казна Накит Геометриски Отворен Круг Dangle Обетки Долго gtle1767

1pair Реално. 925 Sterling Silver парична Казна Накит Геометриски Отворен Круг Dangle Обетки Долго gtle1767

DEN 397.00
DEN 441.12
 

Тековен
Количина на стоки


ДРУГИ УБАВИНА НАКИТ
Име : 1pair 100% Реално. 925 Sterling Silver парична Казна Накит Геометриски Отворен Круг Dangle Обетки Долго gtle1767
Материјал : 925 Sterling Silver
Белег : S925
Димензии : должина,40mm*11mm
Подарок Кутија Wraped : Да
Ветено : 1,ако било лажни сребро по u тестирани, ќе добие 10 пати повеќе пари на купувачот како надомест
2.100% Вистински 925 Sterling silver
Превозот : Сите парцели купи од нас, ќе прилог следење на број, така што купувачот може да ги пратите каде што е секое време.
1.НИ Купувачот, 10-18days
2.Други Земјата на Купувачот,25-38days
3.БРОД од СТРАНА на DHL Express да биде бесплатно. ако цел износ повеќе од $200, за 5-9days.вети безбедност и навремено
1inch=25.4 mm ,1mm=0.03937 инчен
4.Прифати Пад на превозот, Без било цена и информации за пратката да се заштитите.богати искуства за капка превозот.
** * Што е 925 sterling silver?**
925 сребрен значи среброто имаат 92.5% Чисто сребро во тоа. без разлика handness,блесок,antioxidation е конкурентна содржина, Е меѓународно признат Висок квалитет Jewellry.
**Зошто 925 сребрен jewellry ќе стане црно по носат долго време?
`сребро и сулфур во воздухот имаат реагираат ако не може да се заштити добро. (нема вода е подобро)
сребро и toxin во вашето тело има реагираат биде црна
**Како да се справи со црна сребро jewellry?
Сребрена облека да се расчисти тоа.најдобрите и добар начин
Без вода е подобар
** Зошто некои 925 сребрен jewellry позлатен 18 K Бело Злато?
Да се заштити сребрена боја боја на косата и да се направи jewellry изгледа повеќе сјај и светли.
Занает
Очекувано време на Испорака :
= 10-20 дена за САД
= 18-35 дена да Канада,велика БРИТАНИЈА,Irland ,Франција,Германија и други Земји од Западна Европа
= 21-40 дена на руски и Источна Европа Земји
= 16-30 дена во Австралија и New Zerland
= 25-60 дена во Јужна Америка Земји
= 10-25 дена до Јужна Кореја,Јапонија и Југоисточна Азија Земји = 16-35 дена до други Азиски Земји Брод од страна на EMS ако вашата цел повеќе од $200 Подолу $200 ако у сакате EMS, Екстра $25 Вети дека сите парцели во прилог следење на број по испраќаат

Други карактеристики

Earring Тип:
Капка Обетки
Парична казна или Моден:
Парична казна
Метали Тип:
Сребро.
Број На Модел На:
GTLE1767
Пол:
Жените
Сертификат Број:
sz
Повод:
Партија
Стил:
Тренди
Бренд Име:
НАСМЕВКА УТРО
Метал Печат:
925,Фунта
Страна Камен:
Никој
Certificate Type:
CCGTC
Обликотшема:
Геометриски
Главниот Камен:
Никој
Подарок По Повод:
Првата Причест Подароци / Мајка Подарок
Количина:
1pair=2 ПАРЧИЊА
Пакет:
Завиткан Подарок Кутија
Белег:
s925
Материјал:
925 Sterling silver
Големина:
length,40mm*11mm
Вети 1:
100% Реално. 925 sterling silver
Вети 2:
наплата целосна ако било лажни откако ќе го пробате
Сребро Тест Сертификат Понуда:
Yes

Најдобри понуди