Dysprosium Ретки Земјата Метал 99.9% на 10 грама (0.35 мл)

Dysprosium Ретки Земјата Метал 99.9% на 10 грама (0.35 мл)

DEN 3840.00
 

Тековен
Количина на стоки


Dysprosium Метал
Формула :
Dy
Точка Законик : AC-9 M
CAS Бр. :
7429-91-6
EINECS :
231-073-9
Молекуларна Тежина :
162.50
Чистота :
99.9% Gewicht : 10g
Изглед :
Сребрена
Пакување :
VAC
Типична Примена
Се користи како лабораторија reagent, оптички очила, структурни керамика, catalysts, електрични компоненти и фото-оптички материјал.

Други карактеристики

Најдобри понуди