Allenjoy фотографски позадина Црвено бел снег зима ретро класична Божиќна фантазија позадина фотографија photocall реквизити

Allenjoy фотографски позадина Црвено бел снег зима ретро класична Божиќна фантазија позадина фотографија photocall

DEN 460.00
DEN 666.72
 

Тековен
Количина на стоки

Треба да се обезбеди висок квалитет на печатење датотека за нас. П : Може ли да се печати мојата сопствена слика или дизајн? A : Ние можеме да ви помогне да ги испечатите вашите сопствени слика.Резолуцијата најмалку 300dpi.
Allenjoy продавница е професионална фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за новороденчињата, деца, возрасни, празници & родендени, свадби итн. Тенка-Винил Тенки (исто така трајни),меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат,поевтини и светлината од Полиестер платно,но се уште е tearproof,Така што е погодна за еднократна употреба(роденден),семејство фотографи Забелешка : истиот слика во различни монитори ќе се покаже на различни бои ефекти.Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата/стил 5.Пад на превозот 6. Значи, ако вие не може да го прифати,ве молиме да се купи со претпазливост. Во исто време,бидејќи на нашата позадина материјал или сликовно мастило во различни серии,позадина кога се печатени ќе имаат многу мала разлика. П : Здраво, сакам ? луѓето да се земе фото заедно и јас не знам како да изберете големина? А : Здраво, пријател Ако сакате 1-3 луѓето заедно, јас предлагам да го изберете ширина 180cm,250cm,300cm позадина, ако сакате 4-6 луѓе заедно, јас предлагам да го изберете 330cm-450cm. *Висок квалитет *евтина цена *квалитет на услуга *брзо логистика. Ако се е точно, можете да цел овој производ директно .Валани испраќање позадина 3. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници, и нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас.Може да се користи повеќе пати,погоден за Професионални Фотографи и Фото Студио.Може да се прилагоди на секоја големина 4.
Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење. Дополнителни услуги,ве Молиме контактирајте со нас 1. Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас .Дебели,трајни,светла во боја,без споеви. П : Како можам да ви испрати дизајн?(како да го прилагодите)? А : Што големината дали сакате? Можете да го испратите да ги прилагодите на информации тука.

Други карактеристики

Големина (мм):
Бренд Име:
Allenjoy
Број На Модел На:
Allenjoy
Стил:
Сценско
Тип:
Спреј Насликани
Пакет:
Филм Скенер
Материјал:
тенка винил
Големина:
customize any size
кориснички:
име,датум,фрази,боја,моделот
се применуваат:
студио,фотографии, фотографии,забава,бизнис активност
Основен материјал:
тенка винил,полиестер
Винил Функција:
не може да перење,пеглање backface да се намали набори,затворен,евтини
Полиестер Функција:
мие,пеглање,нема набори,боја повеќе,навистина, отворено,професионални
Други Материјали:
Платно , Свила, Оксфорд ткаенина, ве молиме контактирајте со нас обичај
Пакет:
укината,валани контакт us
Друга Услуга:
Повеќе од 5 Парчиња=попусти+брза испорака слободни

Најдобри понуди