250W 48V 5A Единствен Излез Префрлување напојување за LED Лента светлина AC-DC S-250-48

250W 48V 5A Единствен Излез Префрлување напојување за LED Лента светлина AC-DC S-250-48

DEN 508.80
 

Тековен
Количина на стоки

5 KVAC I/P-FG : 1.8 kg
забелешка
1.опсег
± 10%
± 10%
± 10%
± 10%
± 10%
± 10%
на текст
Напон спектар
90~132 VAC/180~264 VAC( избрани од страна switch ) , 255~373 VDC
фреквенција
47~63 HZ
AC струја
4.
Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање.
Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас.
S-250 W серија нормално еден префрлување напојување
Карактеристики :
AC влезен напон спектар, избрани од страна префрлате
Мал волумен , мала тежина , висока ефикасност
Заштита : краток спој/текот вчитај/над напон/над temp
C ooling страна на слободен воздух конвекција
LED индикатор за напојување на
100% полно оптоварување горат-во тест
1 Години гаранција
Модел
S-250-12
S-250-15
S-250-24
S-250-27
S-250-36
S-250-48
излез
DC напон
12 V
15 V
24 V
27 V
36 V
48 V
Напон толеранција
± 1%
± 1%
± 1%
± 1%
± 1%
± 1%
Номинална струја
20 A
16 A
10 A
9 A
6.5 KVAC O/P-FG : 0.
Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект.6
Заштита тип : hiccup режим , авто-обнова по грешка состојба е отстранета
Во текот температура
Protection mode : исклучување излез , авто-обнова по температура стане нормална
животна средина
Работа темп,влажност
-10 ~+60 , 20%~90%RH
Storagetemp,влажност
-20 ~+85 , 10%~95%RH не-кондензирање
Го издржат вибрации
10~500 HZ , 2 G 10min/1cycle , период за 60 минути , секоја оски
безбедност
Го издржат напонот
I/P-О/П : 1. Бран & бучава се мери во 20 MHz на проток со користење на 12" извртени пар-жица прекинат со 0. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект.6 W
Бран&бучава
120mvp-p
150mvp-p
150mvp-p
150mvp-p
150mvp-p
200mvp-p
DCvoltage ADJ. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими. Толеранција : вклучува поставување на толеранција, линија регулација и регулација на оптоварување. Ние Брод на Светот, освен APO/FPO .
Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден.3 A /230 VAC
ефикасност
80%
80%
82%
82%
82%
83%
Inrush тековната
Ладно започнете current25 A /115 VAC , 50 A /230 VAC
Струја на истекување
заштита
преоптоварување
Номинална излезна моќност 105%~135% започне во текот вчитај заштита
заштита тип : номинална струја граница , авто-обнова по грешка состојба е отстранета
Во текот напон
15.

Други карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
201 - 300W
is_customized:
Yes
Излезна Струја:
5A
Излезниот Напон:
48V
Број На Модел На:
S-250W-48V
Влезен Напон:
90~132VAC/180~264VAC

Најдобри понуди