(3 парчиња многу)Керамички мини вазна, фрижидер магнети

(3 парчиња многу)Керамички мини вазна, фрижидер магнети

DEN 501.00
DEN 618.24
 

Тековен
Количина на стоки


Цена за цената
(шемата за боја се различни, секоја пратка не е иста како производството на налепници дизајн), па оваа вазна е случаен испорака, не изберете не се избира не специфицирате
Не може да се прифати случаен обликот и бојата на клиент, ве молиме да не се пука!
Големина : еден за до 8 СМ, ширина е околу 3,5 СМ (големина е мини, пред купување ве молиме имајте во предвид!)
На опис на производот :
Тенка тело порцелан е воведен : на eggshell порцелан, како тенка како cicada, како светлина, како свила предиво, е еден вид на светлина и убава, како тенка како eggshell парична казна бел порцелан. Древните извикувајќи eggshell порцелан, yue : "бидејќи ветрот, се грижи за изгореници". Тенка тело порцелански производство барања е исклучително висока, особено fettling, најтешките и најважно, сите по работник квалификувани техники, по стотина пати последователно, 2, 3 mm дебел празно за да школка толку тенка, кога копче хаи, на неколку еден нож е премногу дебела, повеќе од еден нож е прекината електричната енергија, малку не се внимателни, а дишењето ќе ги уништи. Кал плочата се уште мора да го издржат тестот на повеќе од илјада триста степени centigrade висока температура на печење, не се скрши, не деформација, неговата одговорност и ретки Јане сите јасно. Па луѓе повик eggshell порцелански магија богатства. Оваа вазна дизајниран од страна на современите jingdezhen керамички уметник, традиционалните керамички уметност и модерните совршена комбинација украс трик, и полн со традиционалните керамички уметност шарм, и полн со современ моден стил, апсолутно е првиот избор за вашата домашна декорација. Декорација боја глазура порцелан е една од карактеристиките на jingdezhen порцелан, светла боја, се чувствуваат е исклучителна, мазна, целата серија од најдете идејата за дизајн господар. Е многу практичен и може да се користи како врв на модерни апарати за домаќинство декорација, сите покажуваат господар домот одделение.

Други карактеристики

Тип:
Фрижидер Магнети
Шема:
Флорални
Магнетни Налепница Стил:
Растенијата
Лист Големина:
XS
Бренд Име:
RGF
Број На Модел На:
TCHP168
Налепница Тип:
Магнетни Налепница
Возраст:
> 8 години
Спецификација:
Single-piece Package
Големина:
Околу 3,5*8CM

Најдобри понуди