Најдобар Квалитет на САД Inported ZnSe Дијаметар CO2 Ласерско Сечење Означување на Гравирање Машина Зрак Combiner

Најдобар Квалитет на САД Inported ZnSe Дијаметар CO2 Ласерско Сечење Означување на Гравирање Машина Зрак Combiner

DEN 3312.00
 

Тековен
Количина на стоки


Најдобар Квалитет на САД Inported Zn Se Dameter CO2 Ласерско Сечење Означување на Гравирање Машина Зрак Combiner
Зрак combiner може да биде инсталиран во ласерски означување машина, ласерски машина за сечење, ласерско гравирање машина да се направи невидлива светлина се гледа од nakes очи, дека е нормално ласерски cuttingmachine ќе треба да се замени.
имаме посебно производи, само да се најдат во и надвор продавница.
CO2 зрак combiner
Зрак combiner. Во CO2 laser поле, зрак combiner е да додадете црвениот индикатор за светло into10.6um ласерски патот, со што фокусот позиција видливи во текот на процесот.
CO2 ласерски зрак combiner е направен од CVD Znse кој поседува висока transmittance но ниско ниво на апсорпција на 10.6 а ласерски, тоа е обложена со посебен филм, кој им овозможува на 10.6 µm ласерски помине низ и се одразуваат 632nm црвено светло, две греди комбинира во еден, тогаш тоа може да укажуваат на ласерски пат, да се поправи обележување позиција
Дел број
кол.мм
thinkness (mm)
материјал
Се применува за
П.Н.Е.-10.6-D20-T2
20
2
САД Zn Se
ласерски означување
П.Н.Е.-10.6-D25-T2
25
2
САД Zn Se
ласерско сечење
П.Н.Е.-10.6-D30-Т3
30
3
САД Zn Se
ласерски означување
Производ Слика
зрак проширувач,
Контактирајте Со Нас

Други карактеристики

Употреба:
Инфраред
Број На Модел На:
BC10.6
Бренд Име:
CDF
Обликот:
Сферични
Структура:
Двојно Plano
Материјал:
ZnSe
Фокусна Должина:
10000000

Најдобри понуди