Бесплатен превозот 2 парчиња 3D печатач Nema17 17HS6401 T8*8 L500MM Завртка Род Линеарна Повлекува Моторни / Z-Мотор со Трапезоидна Доведе Srew

Бесплатен превозот 2 парчиња 3D печатач Nema17 17HS6401 T8*8 L500MM Завртка Род Линеарна Повлекува Моторни

DEN 4704.00
 

Тековен
Количина на стоки


2 парчиња 17 HS6401 S-T8*8 L500 MM моторни 2 парчиња 1m Du Pont линија
Апликации :
Се користи за роботи stepper мотор,
електронска автоматска опрема повлекува мотор,
медицински инструмент повлекува мотор,
рекламирање инструмент stepper мотор,
осветлување& аудио опрема stepper мотор,
печатач stepper мотор, текстилни машини stepper мотор.
Cnc рутер stepper мотор.
3 D печатач
Чекор агол точност : + - 5%(full чекор,а не оптоварување)
Отпор точност : + - 10%
Inductance точност : + и - 20%
Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)
Температурата -20deg ~+50deg
Изолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDC
Insultion Сила500 VAC за една минута
5mm дијаметар окно
Модел
Чекор
Агол
Моторни
Должина
Отценети
напон
Отценети
Тековната
Фаза
Отпорот
Фаза
Inductance
Одржување
Вртежен момент
Момент
на инерција
Води
Жица
Моторни
Тежина
(сте)
(mm)
(V)
(А)
(Ohm)
(мз)
(Кг.cm)
(g.cm2)
(Никој)
(Kg)
17 HS6401
1.8
60
5.1
1.7
3
6.2
7.3
80
4
0.48
Црвено : A+
Зелена : A-
Жолта : B+
Сина : Б-

Други карактеристики

сертификација:
ROHS,CCC,CE,ISO,УЛ
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Одржување На Вртежен Момент:
73N.cm
Бренд Име:
HANPOSE
Тековната / Фаза:
1.7 На
Чекор Агол(степени):
1.8
Број На Модел На:
17HS6401S-T8*8 L500MM
Водечките жици:
4
Граница димензија:
42*60mm
Должина на оска:
500mm
Моторни Должина:
60mm
Дијаметар на оска:
T8*8

Најдобри понуди