K03 53039880248 53039700142 53039700099 03C145701GX 03C145701GV турбо турбополнач за Фолксваген Touran 1.4 TSI 170HP

K03 53039880248 53039700142 53039700099 03C145701GX 03C145701GV турбо турбополнач за Фолксваген Touran 1.4

DEN 25690.00
DEN 32112.00
 

Тековен
Количина на стоки


Турбо модел K03 Турбо број 53039880248 53039700248 53039880162 53039880150 53039880099 53039880142 53039700162 53039700150 53039700142 53039700099 O. Д. M број 03 C145701 KV 03 C145701 KX 03 C145701 TV 03 C145701 TX 03 C145701 Q 03 C145701 K 03 C145701 T 03 C145702 PV 03 C145702 PX 03 C145702 P 03 C145701 QX 03 C145701 QV 03 C145701 B 03 C145701 BX 03 C145701 BV 03 C145701 G 03 C145701 GX 03 C145701 GV 03 C145702 B 03 C145702 BX 03 C145702 BV Мотор модел 1.Фолксваген Голф-5 1.4 TSI 2005-2009 година 140 HP БЛГ/BMY 2.Фолксваген Голф-5 1.4 TSI 2005-2009 година 170 HP BWK 3.Фолксваген Голф-6 1.4 TSI 2008 година 160 HP BWK 4.Фолксваген Поло-5 1.4 TSI 2010 година 180 HP ПЕШТЕРАТА 5."Фолксваген" Scirocco 1.4 TSI 2008 година 160 HP BWK 6."Фолксваген" Tiguan 1.4 TSI 2007 година 170 HP BWK 7."Фолксваген" Touran 1.4 TSI 2007-2010 година 170 HP БЛГ/CAVB 8."Фолксваген" Touran 1.4 TSI 2009 година 140 HP CAVC 9.Seat Ibiza-5 1.4 TSI 2009-2012 година 140 HP БЛГ/BMY 10."Шкода" Fabia 1.4 TSI / TSI Combi 2010 година 140 HP БЛГ/BMY

Други карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Модел Година:
2005-2009
Објектот Должина:
12.5inch
Бренд Име:
TIANYAN
Објектот Тежина:
9kg
Објектот Висина:
8.6inch
Објектот Ширина:
8.5inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Автомобил Производител:
Фолксваген
Име На Модел:
K03
Турбо Број:
53039880248 53039700248 53039880162 53039880150
O. Д. M број:
03C145701KV 03C145701Q 03C145701K 03C145701T 03C145702PV 03C145701Q
O. Д. М number1:
03C145702PX 03C145702P 03C145701QX 03C145701QV
O. Д. М number2:
03C145701B 03C145701BX 03C145701BV 03C145701G
моторот модел :
Фолксваген Голф-5 1.4 TSI 2005-2009 година 140HP БЛГ/BMY
Моторот Model1:
Фолксваген Голф-5 1.4 TSI 2005-2009 година 170HP BWK
Моторот Model2:
Фолксваген Голф-6 1.4 TSI 2008 година 160HP BWK
Моторот Model3:
Фолксваген Поло-5 1.4 TSI 2010 година 180HP ПЕШТЕРА
Моторот Model4:
Фолксваген Scirocco 1.4 TSI 2008 година 160HP BWK
Моторот Model5:
Фолксваген Tiguan 1.4 TSI 2007 година 170HP BWK

Најдобри понуди