4mm Tee + Четири Излез Млазницата Крстот Atomization Млазницата Градинарство Спреј за Ладење наопаку Спреј Мали Млазницата

4mm Tee + Четири Излез Млазницата Крстот Atomization Млазницата Градинарство Спреј за Ладење наопаку Спреј

DEN 175.00
DEN 192.48
 

Тековен
Количина на стоки


Име : четири штекер atomizing три помине одговараат (4mm три помине + четири млазницата штекер) Спецификации : 4/7mm три помине еден штекер atomizing млазницата може да биде поврзан со ПВЦ, PPR, PE, силика гел и други заеднички цевки. Вода магла спреј притисок 1.5-3.0 кг, проток од 30 литри на час, со површина од околу 2 метри квадратни (глава виси висока, прскање област ќе бидат поголеми), главно се користи за брзо ладење, исто така може да се користи за humidifying / / seedbed и цвет наводнување. Ефикасноста карактеристики : 1. млазницата се воведе Израелска технологија, усвојува дизајн на вртат млазницата, да обезбеди се вртат спреј проток, со минимизирање на можноста за блокада. 2. со добар atomization, капе, капе на unflowing ефикасно спречување на повреди по seedling. 3. распаѓање тип структура, лесен за одржување, може да ги користите четири штекер или еден млазницата штекер. Главната цел на : 1. превртена инсталација на соодветната позиција за стакленички размножување, и влажноста на воздухот контрола. Цената на изградба е на релативно ниско ниво. 2. за контрола на температурата во стаклена или живина фарми. Опис на производот : млазницата atomizing ефект е многу добро, со capillary, зглобовите и така натаму Опрема, погодни за семејството градинарство, градина ладење. Многу убави нешта. -|-_-|-

Други карактеристики

боја:
4mm три четири outl
Големина:
Kaka model
Тежина:
Kaka model
Уметност.нема.:
Крстот sprinkler

Најдобри понуди