Водоотпорен Автомобил Реле 12V 80A 5pin SPDT Транспарентен Школка Авто Автомобилската Релеи 80 AMP 5 Pin 5P & Грло 5 Prong 5 Жица

Водоотпорен Автомобил Реле 12V 80A 5pin SPDT Транспарентен Школка Авто Автомобилската Релеи 80 AMP 5 Pin 5P

DEN 103.00
DEN 129.12
 

Тековен
Количина на стоки


Ве молиме да ги содржи следниве Информации :
Твоето Полно Име, Детални Адреса И Телефон Број
Превозот
Ние брод понеделник - сабота со исклучок на празници. Ве молиме да ни испратите порака ПРЕД вашата исплата ако сакате да го промените превозот адреса.
Здраво, ве молиме да потрошите малку време за да го прочитате опис на производот пред исплата. Релеи се користи за многу автомобил електронски апликации за да го вклучите/исклучите речиси било кој уред.70 /парче US $ 15. 12 V DC 5 prong 5 жица реле штекер.000+ циклуси на Високо 80 A серпентина капацитет - во можност да се справи со оние висока тековните апликации со леснотија.5 см Реле штекер Опис : Име на Производ : Автомобил Реле штекер. Тие исто така се користи кога уредот црпи тешки amperage како што се автомобил аларми, далечински започнува, HID фарови, поп вратите, багажникот изданија strobe светла, светла за магла, стерео, фанови, воздух рогови, и многу повеќе.
5281435384770474 Препорачуваме US $ 16. Ако корисникот има било какви прашања за овој производ, ве молиме контактирајте со нас. Ако купуваат големи количини може да ни се јавите прво, ќе ви даде попуст. Лошо повратни информации не може да се реши проблем, ние ќе ви обезбедиме со пет ѕвезди на услуги.) може да биде подолго од вообичаеното време. Сите производи за поддршка на големо.
Превозот време за време на Сезона (Божиќ, Кинеската Нова Година итн.
Ви благодариме за вашата доверба во нашите производи, ви посакувам среќен шопинг, со нетрпение очекувам да вашата посета повторно, ние ќе продолжи да им служи на вас!
. Висок квалитет на жица! 17 AWG

Ние ги користиме Ali Express Стандард Превозот ,
Повеќе безбедност , со повеќе професионални и побрзо!
Драги пријатели на :
Цел користење на мобилен стан ќе биде повеќе поволни.
Плаќањето мора да се изврши во рок од 5 дена по достави цел .08 /парче Драги пријатели, добредојдовте (^__^)
Автомобил Реле 80 A 5 Pin 12 V DC SPDT 80 AMP 5 Pin Транспарентен Школка Авто Автомобилската Релеи 5 P Водоотпорен Механички живот од 10.
Повратни информации Доколку производот не е никаков проблем, поради други причини, ќе треба да се врати стоката, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви обезбедиме со пет ѕвезди на услуги.

Други карактеристики

Објектот Дијаметар:
2.6cm
Објектот Тежина:
32g
Објектот Висина:
3.5cm
Година:
2017
Објектот Ширина:
2.6cm
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Име На Модел:
12V 80A SPDT 5 Pin
Објектот Должина:
3cm
Специјални Функции:
Се справи со висок тековните апликации
За Возило Брендови/Модел:
Хонда
Тип На Објект:
Автомобил Релеи
Материјал Тип:
ABS Пластика, Метал
Бренд Име:
DOXINGYE
моќност:
DC 12V 80A
Тип:
5 Pin 5 Prong
Карактеристики:
Транспарентен Школка
ОДГОВАРА ЗА:
DC 12V Автомобил Универзална

Најдобри понуди