Meike МК-760D Про Изградена-во 2.4 G Безжичниот Далечински Управувач Вертикална Батеријата Зафат за Canon 750D 760D Бунтовнички T6i T6s ЛП-E17 како BG-E18

Meike МК-760D Про Изградена-во 2.4 G Безжичниот Далечински Управувач Вертикална Батеријата Зафат за Canon 750D

DEN 3167.00
DEN 3599.04
 

Тековен
Количина на стоки


Meike МК-760 D Про Изградена-во 2.4 G Безжичниот Далечински Управувач Вертикална Батеријата Зафат за Canon 750 D 760 D Бунтовнички T6i T6s ЛП-E17 како BG-E18
Опис :
Двојно издржливост.
Користи ниско-енергетски LCD екран.
100 М далечински камера блендата.
Поддршка заклучување на екранот со функцијата,Поддршка за заклучување на екранот режим.
Со Вертикална снимање функција, камерата е најдобар избор за портрет на снимање.
Тајмерот може да го поставите времето на чекање, експозиција, интервал и бројот на листови слика.
Двоен-дел shutter,функционални копчиња и dial тркала за лесен,брз и мулти-функционална операција.
Одлична слој направен со топ-класа гума,која може да ви донесе совршено чувство и без штети на вашето здравје.
2.4 GHz безжична канал кој е усвоен FSK сигнал режим може да поефикасно гаранција на брзина,растојание и стабилност.
Контрола На Параметри :
Работен Напон : 7.2 V-8.4 V
Работна Температура : 0°-40°
Применливи Батерија : LP-E17 Литиум-јонска батерија (батерија, не се вклучени)
Параметри на Далечински Контролер :
Работен Напон : 3 V
Работна Температура : 0°-40°
Работат на струјата : помалку од 50m A
Применливи батерија : Две ААА батерии (батерија, не се вклучени)
Пакет Содржина :
1×MEIKE МК-760 D Батеријата Вертикален Зафат
1× Упатството За
1× Гаранција Картичка
1x Мини Далечински Контролер


Други карактеристики

Пакет:
Yes
Модел:
D7100/D7200
Компатибилен Камера Бренд:
NIKON
Бренд Име:
MEIKE

Најдобри понуди