(1 сет) 3G WCDMA 2100MHz FWT Фиксни GSM Терминал 800/850/1800/1900 Quad Бенд Безжична SIM Картичка Осветленост поддршка Може да ја уредува IMEI

(1 сет) 3G WCDMA 2100MHz FWT Фиксни GSM Терминал 800/850/1800/1900 Quad Бенд Безжична SIM Картичка Осветленост

DEN 2904.00
DEN 3056.64
 

Тековен
Количина на стоки


Тоа е широко се користат во овие области :
Далечна земја, Планини,
Стан куќа со слаби сигнали,
Јавните телефонски продавници, Канцеларии, Телемаркетинг,
Се отстранува на места како Бродови, Возови, и Долги автобуси. Но, повеќето клиенти рече нивните SIM картички се 3 G, 4 G, тоа уште може да работи, можна причина е дека нивниот 3 G, 4 G SIM картичка покрие 2 G себе.Подигнете ја слушалката или притиснете го копчето "Рака слободни" за повикување на телефонски
2.Добиете чувствителност : -104db
6.Потрошувачка на енергија : Статични помалку од 25 MA емисија помалку од SOOMA
4. Odb Одредени/Избор : 12db
7. Вашата SIM картичка не е доволно пари или задоцнета.
Чекор 5 : За време, уредот се GSM сигнал и внесете нормален работен статус. Ти е инсталирана SIM картичка, но не и да ја инсталирате добро.Ќе canconnect една или две десктоп телефони со терминал.
Производ Вовед
Можете да бирате локални повици, национални и меѓународни повици со овој Терминал поврзување со заеднички жичен десктоп телефон и стандардната SIM картичка. Нормално сите GSM уред на пазарот поддржува само 2 G SIM картичка, не 3 G, 4 G и CDMA. SF-GSM-II
Што вклучува во пакување?
1 fwt gsm фиксна безжичниот терминал со екран
1 gsm антена
1 адаптер за напојување
1 англиски упатство
1 подарок кутија
Чекор 2 : Поврзување на Антена
Чекор 3 : Поврзување на вашиот терминал со површина телефон
За да остварувате повици, првин ќе треба да го поврзете телефонска линија со RJ11 телефон пристаништето на GSM терминал и телефон во собата ,
Постојат два комуникација портали на страната на терминалот . Ве молиме постојана го отклучите, не се привремено
2.
Телефонскиот број на десктоп телефон GSM SIM картичка број внатре во терминалот.Антена ''increment'' : Сите правци : S. Вашата SIM картичка со pin код за пристап, ве молиме да го отклучите прво со вашиот мобилен телефон. На текст "*00#057#YYMMDDHHMMSS#"(година/месец/датум/час/минута/секунда)
Forexample, ако сакате да го поставите 2015 година/month05/date26/hour18/minute46/втор 13, подигнете ја слушалката,потоа на текст *00#057#150526184613# .(Ве молиме да го користите телефонска линија во пакетот)
Чекор 4 : се Поврзете адаптер и вклучете го напојувањето.

Други карактеристики

Број На Модел На:
SF-GSM-II
Бренд Име:
safearmed
Употреба:
моќ напон:
Pproduct име:
Екранот:
GSM Фреквенција:
боја:

Најдобри понуди