VariCore Соларни алтернативни батеријата на телефонот двојна USB замена на батеријата за телефонот 20000mAh водоотпорен моќ соларен панел со LED

VariCore Соларни алтернативни батеријата на телефонот двојна USB замена на батеријата за телефонот 20000mAh

DEN 802.00
DEN 911.52
 

Тековен
Количина на стоки

Комплет вклучува : 1 x 20000 m Ah Соларен Полнач за батерии 1x полнење кабел 1 x заградени пакување. Тежина : 360 g 9. Висок капацитет Соларна Енергија Батерија Полнач со 20000 m Ah задолжен за Iphone, за Samsung, Таблети PC и USB уреди. overdischarge заштита Кога Резервни Батерии за празнење телефони достигна критична точка, коло автоматски почнува заштита функции и го запира извршувањето. Overvoltage заштита Долго бесплатно време за мобилни уреди или да ги користите Резервни Батерии за мобилни телефони, за Полнење на телефонот кога сатурација точка е донесена Со цел да се спречи overvoltage, системот автоматски ќе ги исклучи. Производ големина : ( L) 17 * (w) 78 * (h) 160 мм 8. Тековната, Кога тековната зголемува во исклучувања, Резервни Батерии за мобилни телефони, веднаш да почнат да се амортизира напон fuction, обезбедување на стабилна држава напон во секое време. abs + pc тело дизајн за да се обезбеди анти-нула, анти-отпечатоци и издржливост.5 V 300m A од 1,5 W 6. Кога сатурација поени се постигне, системот автоматски се исклучува, избегнување на оптоварување на проблемот. Dual USB DC 5 V / 1А излез задолжен за мобилни телефони, DC 5 V / 2 A излез задолжен за таблет 5. Безбедност : 1. Соларни панели : 5. Излезна струја : 5.0 V / 1000 m Ah ~ 2000 m Ah 3.7 V / 20000m Ah 5. Излезен напон : DC 5 V 2. Краток спој заштита кога постои краток спој се случи во надворешниот уред, Резервни Батерии за мобилни телефони, започнете заштита на функција, се Затвори во снабдувањето со електрична енергија и да се избегне штета од краток спој. Влезен напон / тековни : 5. избегнувајте го полните уредот или оштетување. (соларна функција е дизајниран специјално за итни случаи, Ова не е главниот извор на полнење благодарение на компактен соларен панел Големина тоа обвиненија полека и гарантира дека моќта банката има некои моќ пред да наполните со соларна компанија. Заштита од преоптоварување Долго бесплатно време за мобилни уреди или да ги користите Резервни Батерии за полнење телефони за вашиот телефон. Батеријата индикатор Прикажете Го точниот процент на моќ.0 V / 1000 m Ah 4. Многу висока реализација ефикасност (> 75%) 6.) Карактеристики : 1. Тоа може да го полните на сонце или компјутер, или AC.

Други карактеристики

Тип:
Соларни Ќелии
Количка За Соларен Панел:
No
Max. Моќност:
2.1 A
Номиналниот Капацитет:
20000mah
Број На Модел На:
V-Соларна Енергија Банка
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
VariCore
Број на Клетки:
2
Број на Панели:
20
is_customized:
Yes
Материјал:
Monocrystalline Силикон
Големина:
161X79X17mm

Најдобри понуди