1 Сет 9012 HIR2 S2 LED Светлата Супер-Тенок Конверзија Комплет 72W 8000LM CSP Y19 LED Чипови Сите-во-едно Вграден Вентилатор Возење Магла Светилка

1 Сет 9012 HIR2 S2 LED Светлата Супер-Тенок Конверзија Комплет 72W 8000LM CSP Y19 LED Чипови Сите-во-едно Вграден

DEN 1322.00
DEN 1391.52
 

Тековен
Количина на стоки

Сликите прикажани се не на вистинскиот објект . Се врати превозот е да се плати од страна на Купувачот. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. Нарачки обработени навремено по обработка на уплатата се направи. Ние само брод да се потврди цел адреси.000 часа живот време
Висока моќност увезени CSP чипови,360 степени зрак нема слепи зона
Инженеринг зрак шема се шири мека бела светлина на патот рамномерно, без темно место/магла светлина
6000 K белата светлина обезбеди најдобар возење визија за да ги видете сите временски патот ситуација јасно
Сите-во-едно топлина спроводливост+со голема брзина го исклучите фан систем задржи сијалица во соодветната работна температура
Постојан струја, инстант почеток,не коло пречки и електромагнетна радијација
Двонасочна топлина дисипација канал
1. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 45 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ве молиме контактирајте со нас, Ние имаме Дополнителни LED Светлата Canbus Декодер за продажба.
Повратни информации
.Тие се за вашиот референца само. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се вратија во нас, во рамките на гарантниот период (и во оригиналниот
пакување, ако е можно).
Плаќање
1) да ја прифатиме Qiwi, Mastercard, Alipay, Запад Унија, TT.Сите-во-едно алуминиумски профил како топлина спроводливост систем, 360 степени топлина зрачи
2. Има потреба од Дополнителни Canbus Декодер Canceler да се елиминира овој вид на проблем за некои автомобили.
Карактеристики :
Приклучок Тип : H4 H13 Hi-Lo Зрак(3 страни Led диоди)
H7/H11/881/9005/9006 Еден Зрак(2 страни Led диоди)
Моќност : 72 W/set(36 W/сијалица)
Оперативен Напон : DC 9-32 V(одговара 12 V/24 V возило)
Прозрачна Флукс : прибл 8000lm/set(4000lm/сијалица)
Боја Температура : Кул Бело 6000 K
IP65 вода и прашина печат,360 степени зрак агол
Температурата на работа : -40-80 степен целзиусови степени
Материјал : авијација 6063 алуминиум профил
Над 30. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати.
Гаранција
1.

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
6000K Ладно Бела
Lumens:
4000LM
Тип Socket:
9012(HIR2), H1, H11, H7, 9007/HB5 Hi/Lo, 9008/H13 Hi/Lo, 9005/HB3, H4/9003/HB2 Hi/Lo, 9006/HB4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Бренд Име:
TUOYIKE
Автомобил модел:
Одговара За Повеќето Автомобили
Напон:
12V
Wattage:
72W
Чип Собранието Тип:
CSP
Автомобил Марка:
Одговара За Повеќето Автомобили

Најдобри понуди