IBOX 3399 развој одбор со Quard јадра A53 (1.4 GHz) + Dual јадра A72 2GDDR+16GEMMC, Андроид ,Ubuntu, Debain Ibox3399

IBOX 3399 развој одбор со Quard јадра A53 (1.4 GHz) + Dual јадра A72 2GDDR+16GEMMC, Андроид ,Ubuntu, Debain

DEN 11952.00
 

Тековен
Количина на стоки


Опционални Додатоци :
X3399 е првиот 64-битна развој одбор со супер високи перформанси врз основа на индустриска контрола. X3399 е вклучена со шест јадра : четири-A53 јадра и две A72 јадра. Неговата доминантна фреквенција е до 2 GHz.
RK3399 е означен во Тип-C интерфејс, вградени PCI-E интерфејс, и две камери кои ја поддржуваат функцијата за препознавање, кои помагаат за укинување на искуството при користењето на играта кутија производи. RK3399, исто така, има и други нови функции, како што се поддршка на 2 G DDR3 меморија, во пресрет на тековната мејнстрим производи.
На x3399 развој одбор се состои од печат дупка главниот одбор, основна плоча и LCD панел. Главниот одбор е дизајниран за користење на 10-слој плоча процес за да се обезбеди стабилност и сигурност, и може да се користи во многу области како што таблет КОМПЈУТЕР, автомобил, мотор, учење машина, ПОС машина, игра машина, индустријата и мониторинг во серии.
На база на плочата е опремен со Gigabit Ethernet интерфејс, CSI интерфејс, DS интерфејс, HDMI интерфејсот, EDP интерфејс, TYPEC интерфејс, USB3.0 интерфејс, USB2.0 интерфејс, аудио влакна интерфејс, инфрацрвена интегрирани примање на главата (кој го поддржува инфрацрвено далечинско контролна функција), и две CSI интерфејси (кои може да се поврзат со две камери и MIPI
прикажување на слики во исто време). Во меѓувреме, хардвер коло го задржува вообичаен стил на 9tripod развој одбор и поддржува моќ-за вклучување/исклучување на работењето преку софтвер, спиење будење, итн. Стандардно, LCD панелот е 7-инчен MIPI LCD панел.
IBOX3399 Развој Одбор x1 Адаптер(Кинески стандарден приклучок) x1 DB9 Сериски Кабел x1 Тип C Кабел x1
Gitlab: http : //x.9tripod.com/wiki/en/index.php/Main_Page
Вики Туторијал : x.9tripod.com/wiki/zh/index.php/%E9%A6%96%E9%A1%B5
Baidu Облак Диск: pan.baidu.com/s/1d EFIomt Лозинката:j0gt
Google Cloud Диск: drive.google.com/open?id=0 B-yeu BKFw_h MWERLc W5 XWXR3 Mkk
Тел : (+86) 018665399520
Експертска Поддршка : светулка@ smartfire.дон Skype : smartfire_cn
Производ Прилагодување : светулка@ smartfire.cn

Други карактеристики

Intergrated Функција:
Bluetooth,10/100/1000Mbps,WiFi 802.11 b/g/n,IR Приемник
Демо Одбор Тип:
рака
Процесор Бренд:
Rockchip
Интерфејс:
HDMI/РКА Излез,ТФ-Картичка Поддршка,SATA,USB OTG,2 x USB2.0
Број На Модел На:
Светулка-RK3399 ПЛУС
Капацитетот На Меморијата:
2GB
ROM Капацитет:
16GB
Бренд Име:
smartfly
RAM меморија:
2gb ddr3
ROM:
16 eMMC
ПРОЦЕСОРОТ:
Quard јадра A53 (1.4 GHz) + Dual јадра A72 (2GHz)
USB HOST2.0 Интерфејс :
2 x HOST2.0
USB HOST3.0 Интерфејс :
2 x TYPE3.0
Екранот интерфејс:
Поддршка
OS:
Android6.0, Android7.1, Ubuntu16.04, Debain9, Linux+QT

Најдобри понуди