BAIHE Фунта Сребро 925 0.3 КТ Заверена H/I Коло се Намали Вистински Природен Дијаманти Ангажман Мажите Трендовски парична Казна Накит Прстен

BAIHE Фунта Сребро 925 0.3 КТ Заверена H/I Коло се Намали Вистински Природен Дијаманти Ангажман Мажите

DEN 7400.00
DEN 9024.00
 

Тековен
Количина на стоки


Метал:Фунта Сребро 925 Печат:925 Вкупно Грам Тежина:7.34 g Прстен Големина:10 Поставување:Отвори Поставување на Ширина Врвот:12.7 mm Ширина Дното:2.2 mm Главниот Камења:100% Вистински Природен Дијаманти Боја:H-J Јасност:SI3-I3 Форма:Круг Еден Намали Карат Тежина:0.3 кт SKU:R20548 W
Услуга

Други карактеристики

Прстен Големина:
Помалку од 4, 4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Дијамант Карат Тежина:
0.3-Каратно
Бели Дијаманти Боја:
H
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Дијамант Јасност:
I1
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Дијамант Намали:
Одлични
Метали Тип:
Сребро.
Број На Модел На:
R20548W
Сертификат Број:
Треба Екстра $15 за да се Направи Сертификат(Кинески)
Повод:
Ангажирање
Метал Печат:
925,Фунта
Страна Камен:
Никој
Главниот Камен:
дијамант
Стил:
Тренди
is_customized:
Yes
Пол:
Мажи
CertificateType:
GDTC
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Може да се прилагоди?:
Yes
Ако ви треба жолто злато, злато се зголеми.:
Ве молиме контактирајте со нас.

Најдобри понуди