LIXF-DC 9V 12V 24V 48V 60V 20A Реверзибилна Моторни Брзина Контролер Регулатор на Возачот PWM

LIXF-DC 9V 12V 24V 48V 60V 20A Реверзибилна Моторни Брзина Контролер Регулатор на Возачот PWM

DEN 354.72
 

Тековен
Количина на стоки

Оперативен напон : DC9 V-60 V (Општо) линеарна излезниот напон под оптоварување
Одржан на струјата : 18 A
Контрола на струјата : 0-20 A
Брзина спектар : 0% до 100%
Брзина potentiometer
Материјал : Метал
Боја : сребрена
Напред и рикверц
Фиксна начин
Контрола на брзината принципот на басени
potentiometer Дупка со дијаметар 7 MM
Пакет inclued :
1x DC Брзина Контролер
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Други карактеристики

Бренд Име:
PEAKMETER
Тип На Мотор:
Други

Најдобри понуди