3040 4040 6040 6090 3d cnc фреза мини cnc рутер цена

3040 4040 6040 6090 3d cnc фреза мини cnc рутер цена

DEN 105600.00
 

Тековен
Количина на стоки


Нашата компанија е посветен на истражување и развој на резба CAD/CAM технологија и CNC технологија.
Други Избор на дрво cnc машина резба :
.Слободен тренинг курс во нашата фабрика. Компанијата Информации
Нашата компанија информации :
Jinan Acc Tek Машини Co.Нашиот тим може да бидат испратени на вашата компанија да инсталирате или да се прилагоди доколку е потребно. Машината ќе бидат произведени по примените вашиот депозит., Ltd е лоцирана во висока технологија, индустрија зона на Jinan,која е специјализирана во производство на CNC и ласерски машини од 2005 година. Ние, исто така, прифати Т/T ! Можете да платите за 30% во однапред, 70% пред породувањето.Ние ќе се обезбеди потрошни делови на агенцијата цена кога ви треба замена. Нашите Услуги
По продажба на услуги :
1. Детални Слики Детали на мини cnc рутер цена Вода за ладење вретено : 1. Тоа е многу погодно.03 mm Макс Брзина на Движење 8,000 mm/мин Макс Брзина Гравирање 7,000 mm/мин Диктира Formate G-код,*uoo,*mmg,*plt Интерфејс паралелно Оперативен Напон AC220 V/380 V 50/60 HZ Систем за Контрола NC Студио за Контрола на Системот за Поддршка на Софтвер UCan CAM /Type3/Art CAM за факултативна Нето Тежина 190 KGS Бруто Тежина 230 KGS Пакување Големина 1500*1170*1330mm Пакување Стандард Иверица Случај за Извоз Време на Испорака 7-15 Работни Дена начин на Плаќање T/T
карактеристика на мини cnc рутер цена
1)integrally фрлија струг кревет, цврст и стабилен , со висока цврстина и висока точност.
4)Компатибилен софтвер : Отворете го стил на софтверски интерфејс."Acc Tek" е од "точност технологија",кој е и ќе биде нашата цел во секое време! "Acc Tek" брендирани CNC рутери и ласерски секачи се добиени значителни достигнувања во дизајнот на прецизна машина резба, како и уметничка резба технологија.24 часа on-line услуга секој ден, бесплатна техничка поддршка.5 KW
X,Y,Z оската : HIWIN плоштадот водич железнички :
Контрола кутија(секој електричен линија е означена,така што ако машина има било каков проблем,клиентите може да се провери многу наскоро), ПРЕДВОДЕНА panle на површината на контрола кабинет : примероци
Примероци на mini cnc рутер цена
Начин на плаќање
Плаќање & испорака : Ние поддршка Трговија Уверување во Alibaba и можете да платите со вашата кредитна картичка.

Други карактеристики

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Бренд Име:
ACCTEK
Број На Модел На:
AK6090 мини cnc рутер цена
Име на производ:
мини cnc рутер цена
работна површина:
600x900mm
Вретено:
1.5 kw вода за ладење вретено
Пренос:
Тајван TBI Топката Завртка Пренос
Систем За Контрола:
Координатор студио;Mach3, DSP
Брзина Гравирање:
6000 мм/мин
Моторни:
stepper моторни nema34
Возачот:
Leadshine возачи
шини:
Линеарни шини
опции:
Прашина колектор, Hiwin железнички, серво мотор итн

Најдобри понуди