Нови 30V 5A LED Дисплеј Прилагодливи Префрлување DC Напојување GPS305D Лаптоп Поправка Rework Дигитален регулатор на напон 110v - 220v

Нови 30V 5A LED Дисплеј Прилагодливи Префрлување DC Напојување GPS305D Лаптоп Поправка Rework Дигитален регулатор

DEN 2995.20
 

Тековен
Количина на стоки


Нови 30 V 5 A LED Дисплеј Прилагодливи Префрлување DC Напојување GPS305 D Лаптоп Поправка Rework Дигитален регулатор на напон 110v - 220v
ВОВЕД серија на префрлување напојување за мерен инструмент се отфрли можноста за непријатностите на bigvolume и тешка категорија на традиционалните напојување поседуваат.Излезниот напон и струја е контролирано од две променливи отпорници со груба и фина регулација за morehandy и прецизни прилагодување. Карактеристики : 1, Со повеќе широк опсег на во се стави volt возраст на 230 V±10% 50 Hz(115 V и±10 % 60 Hz) 2,Со висока фреквенција operat јони може да ја намали големината на власт се трансформира er. 3,Со мали димензии, мала тежина и голема густина на енергија. 4,Целата ефикасност стапка повисока до 70%. 5,Нула вредноста за излез на напонот и струјата. Параметар Спецификација : Операција Средина : Внатрешна употреба,надморска Височина до 2000m, Инсталација Категорија II, Загадување на степен 2. Операција Температура &Влажност : 0℃до 40℃, лошите страни tant Напон Oper на јони (1) Излезниот Напон се движи од 0 до стаорец ги vol покриви со един tinuous adj ust документот . (2) Напон regul на јони линија regul на јони≦5m V. Оптоварување regu lation≦5m V. (3) Recove ry време≦50 0µs(50 % Оптоварување ча нг e, мини градина оптоварување 0. 5 A ). (4) Ри pp ле & Noi se≦5m Vrms, 10 0m Vp-p (5) Tempe ratur e коефициент≦10 0p pm /℃. Постојана Тековната Операција (1) Излезна струја се движи од 0 до оценка тековната со континуирано прилагодување. (2) Тековната регулатива линија регулатива≦3m A. оптоварување регулатива≦3m A. Индикатор Метар 1)Напон : Приказ : 4 Цифри 0.56" Сини LED дисплеј. Точност : ±(0.5% од rdg + 2 цифри). 2)Тековни : Приказ : 4 Цифри 0.56" Сини LED дисплеј. Точност : ±(0.5% од rdg + 2 цифри). Изолација Помеѓу Шасија и Излезен Терминал : ≧20 MΩ (DC500 V). Меѓу Шасија и AC Кабелот за напојување : ≧30 MΩ (DC500 V). Пакување листа : 1、 Напојување 1 X 2、 Кабелот за Напојување X 1 3、 Товарот Линија X 1 4、 Операција Водич X 1

Други карактеристики

боја:
ЕУ Приклучокот, АУ Приклучок, Приклучете НИ се
Бренд Име:
wanptek
Излезна Моќност:
201 - 300W
Број На Модел На:
GPS305D
Излез Тип На:
Еден
Фрекфенција:
50Hz
Излезна Струја:
0-5A
is_customized:
Yes

Најдобри понуди