LTC1871 DC-DC Чекор До Бустер Конвертор 3-35VDC да 3.5-35VDC Дигитален LED Дисплеј Voltmeter Модул за Напојување Регулатор на Напон

LTC1871 DC-DC Чекор До Бустер Конвертор 3-35VDC да 3.5-35VDC Дигитален LED Дисплеј Voltmeter Модул за Напојување

DEN 180.00
DEN 190.08
 

Тековен
Количина на стоки


1.Влезен Напон : 3-35 V DC (Забелешка : Кога влезниот напон е помалку од 4 V, одборот voltmeter нема да работи.)
2.Внесување на струјата : 9 A (max)
3.Излезен Напон : 3.5-35 V DC(овој одбор е зголемување на одборот, излезен напон>=Влезен напон)
4.Излезна Струја : 6 A (max)
5.Излезна Моќност : 65 W (кога влезниот и излезниот напон поголем од 20 V до 100 W)
6.Конверзија Ефикасност : 96% (највисок)
7.Излез Бран : 40m V(TYP)
8.Одборот Voltmeter Опсег : 4-40 V
9.Грешка : +/V -0.1
10.Големина : 67.5 мм*41.5 мм*14mm
Тестирање : Влезен Напон Излезниот Напон Излез Тековната Излез Моќ Ефикасност 5.0 V за 12 V 1А 12 W 94.1% 5.0 V за 12 V 2 A 24 W 93.1% 7.4 V за 12 V 1А 12 W 95.4% 7.4 V за 12 V 2 A 24 W 94.8% 7.4 V 18 V 1А 18 W 94.5% 7.4 V 18 V 2 A 36 W 94.2% 7.4 V 18 V 3А 54 W 93.8% 12 V 18 V 1А 18 W 96.1% 12 V 18 V 2 A 36 W 95.5% 12 V 18 V 3А 54 W 94.3% 18 V 24 V 1А 24 W 96.5% 18 V 24 V 2 A 48 W 96.2% 18 V 24 V 3А 72 W 95.7% 24v 32v 3.5 ЕДЕН 112 W 96.4%
Пакетот вклучува :
1pcs 3.0-35 V да 3.5-35 V DC/DC Зголеми Чекор-up Напојување на Модулот+Дигитални Voltmeter
Почитувани пријатели, ако вашата цел повеќе од $5, Aliexpress нема да дозволи ни испрати пакет со тоа што не се достапни за следење информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro). Па ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mail/Ali Express Стандард на Превозот, ако вашата цел повеќе од $5. Или pls сплит вашата нарачка, можете да поднесете повеќе од 2 наредби, бидете сигурни дека вашиот секоја цел помалку од $5 за да бидете сигурни дека вашиот секоја цел помалку од $5, Русија помалку од $2. Ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mail/Ali Express Стандард на Превозот, ако сакате целосна следење на информации. Ви благодариме за вашата поддршка!
Драг пријател, Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви овозможи со најдобра услуга на клиентите.Ви благодариме за вашиот поддржува!

Други карактеристики

Тековниот Тип:
DC
is_customized:
Yes
Бренд Име:
diymore
Број На Модел На:
LTC1871
Фаза:
Pls проверете опис
Употреба:
Pls проверете опис

Најдобри понуди