Кинески Ѕид Хартија Дома Декор Нова Година Правец на Не-Плетени Позадини Црвена Свечена Позадини за Дневна Соба Фенер Инструментално

Кинески Ѕид Хартија Дома Декор Нова Година Правец на Не-Плетени Позадини Црвена Свечена Позадини за Дневна

DEN 1243.00
DEN 1679.52
 

Тековен
Количина на стоки

Ако корисникот не обезбеди информации на големина, Што можеме да направиме?
Ако не се обезбедени ни вашите детали ѕид големина во рок од 24 часа, ние ќе се прилагодите на mural позадина како на над стандардната големина.8 м во должина и 1,6 метри во ширина, што треба да направам?
Област = 1.02539 м)
Често поставувани прашања :
1.Како да се залепите оваа позадина?
Поради царинските барања, позадина лепак не е вклучена, ве молиме цел од хардвер вашата локална продавница. Се надеваме на вашето разбирање.5 cm(H) (4'7" x 2'4") ft
Количеството· 2 квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft
Количеството· 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft
Количеството· 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft
Количеството· 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft
Количеството· 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft
Количеството· 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft
Количеството· 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft
Количеството· 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft
Количеството· 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft
(1feet=0. Не постер. Не ролни. Тоа ќе се намали во неколку парчиња, со цел дека тоа би можело да одговараат за меѓународен превозот и спаси товар за вас. Не ролни.
Ве молиме да ни кажете на вашиот ѕид големина(Должина&Ширина). Тоа е целата mural ?
Нема. Не ѕидот налепници. 2m2=2 парчиња.Ние го продаде по метар квадратен. Она што оваа позадина?
Ова е слика за позадина. ѕидот mural.Тоа треба адхезивна паста(леплива ориз лепак)
4. Aramex! )
Количеството· 1 квадратен метар = 140cm(W) x 70.88m2, Па треба цел 3 метри квадратни. Mural позадина.
( Кога ќе купите повеќе од 6 квадратни метри, Во многу земји, Ние може да ви понуди бесплатен превозот од DHL , UPS-от , Fedex , ТНТ.
Боја на Ѕвонење може да варира, поради различни осветлување во просторијата.

Други карактеристики

Димензии:
1 квадратен метар
Полнење Единица:
Usd/Ролна
Функција:
Водоотпорен,Огноотпорни,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Употреба:
Постелнината Соба
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Отпорен на Вода,3D,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Број На Модел На:
BLA0644
Материјал:
Дрво влакна позадина
is_customized:
Yes
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Стил:
кинески стил
Тип:
Текстилни Позадини
Шема:
Yes
Површински Третман:
Врежана
боја:
Црвена
Стил:
Модерна
Употреба:
дневна соба

Најдобри понуди