UMAKED Висока Моќност 400W LED Чип СМД Epistar 45mil Светлина чипови Топло Природна Бела Кул широк Спектар led Сијалица центарот на Вниманието КОЧАН Диоди

UMAKED Висока Моќност 400W LED Чип СМД Epistar 45mil Светлина чипови Топло Природна Бела Кул широк Спектар

DEN 576.00
 

Тековен
Количина на стоки

Umaked Висока Моќност 400 W LED Чип СМД Epistar 45mil Светлина чипови Топло Природна Бела Кул широк Спектар led Сијалица центарот на Вниманието КОЧАН Диоди Добредојдовте на нашата продавница ! Точка Име : 400 W (20sx25p) Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА КОЧАН Чипови Влезен Напон : DC 60.0 - 62.0 V Струја : 7000-7500m A Materail : Два Златни Жици, Бакар Загради, Dow Corning Лепак Бои : Топло Бела /Природна бела / Бела / Кул Бело/ Црвено /Зелена /Блу /Жолта /IR /широк Спектар Итн Осветлување Агол : 170 Degre Гаранција : >50,000 Хс Cerifictions : CE CCC Ro Hs Употреба : DIY Потоп светлината, Вниманието, Тунел & Фаза Светилка улица таванот светлина Итн
• Шенжен Yi Ke Трговија Co.,Ltd "UMAKED" Нашиот Сопствен Бренд ,Ние Може да Помогне да се Направи (ОЕМ/ODM) За LED Светилка Делови
• Ние се прифати голем број на видови на плаќање ,5 Lots или повеќе Авто 10% попуст off ,и Други Големи цел контактирајте со нас , Уживаат во шопинг !

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
1 парчиња
Wattage:
400W 45x45mil
боја:
Топло Бела 3000K, Природни Бела 4000K, Чиста Бела 6000K, Кул Бело 10000K, Кул Бело 20000K, Кул Бело 30000K, Полн Спектар, Друга Боја Контакт
Тип На Објект:
LED Светилки
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
сертификација:
CQC,CE,RoHS,CCC
Бренд Име:
Umaked
Обликот:
Свет
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
База Тип:
Оптоварување
Прозрачна Флукс:
2000 Lumens & Над
Број на LED Чип:
Над 108 компјутери
Напон:
DC60.0-62.0V
LED Чип Бренд:
Epistar
Зрак Агол(°):
170°
Просечен Живот (часот):
50,000
Моќ Толеранција:
3%
Повод:
Плоштад
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
82x66mm
LED Моќ:
400W (20sx25p) Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА ПАРЧЕ Чипс.
Напон(30W):
DC60.0-62.0 V
Актуелни:
7000-7550mA
Чипови Големина На:
45x45mil
Материјал:
Два Златни Жици, Бакар Загради, Dow Corning Лепак
Температура На Бојата 1:
Топло Бела (3000K - 3500K) / Природна Бела(4000-4500k)
Температура На Бојата 2:
Бела (6000K - 6500K) / Кул Бело (10000K - 15000k) широк Спектар
Боја Температура 3:
Кул Бело (20000K - 25000k)Кул Бело (30000K - 35000k
Функција:
DIY Потоп светлината, Вниманието, Тунел & Фаза Светилка улица таванот светлина
За нас:
LED Productinos Производителот,Фабрика продажба директно

Најдобри понуди