Cielarko Девојка се Облекуваат За Тинејџерски Децата Облека Церемонијата Настани Девојки Партија Фустани Чипка Тинејџерскиот Свадба Gown Frocks

Cielarko Девојка се Облекуваат За Тинејџерски Децата Облека Церемонијата Настани Девојки Партија Фустани Чипка

DEN 907.00
DEN 1295.52
 

Тековен
Количина на стоки


ГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТА
НИ Големина
Ознака
Фустан Должина
(cm)
Биста
(cm)
Погоден Висина
(cm)
4 T-5 T
120
85
64
105-115
6 T-7 T
130
90
68
116-125
8 T-9 T
140
95
72
126-135
10 T-11 T
150
100
76
136-145
12 T-13 T
160
105
80
146-155
14 T-15 T
170
105
84
156-165
16 T-17 T
180
110
88
166-175
Ве молиме овозможи 1-3 CM разлики поради прирачник за мерење.
Сите мерења во cm, ве молиме имајте на ум 1 cm = 0.39 инч,1 инч=2.54 см
Трговија на големо и пад на превозот и двата се добредојдени. За промет на големо,ќе им понуди попуст или слободни изразат испорака која само што трае 3-7 дена да пристигнат. За пад на превозот,ние да ја испратите на стоки за вашите клиенти директно и нема да оставите информации за нас, ако би сакал да. Како може да track my parecl? Можете да ги пратите на вашиот парцела на следниве веб-сајт со користење на вашиот следење на број : www.17track.net/en (Копирани на пребарувачот за да ја отворите) Што можам да направам кога купување заштита времето истекува? Ако вашата нарачка заштита времето истекува, ве молиме контактирајте со нас и ние може да ви помогне да продолжи. Па вашите пари нема да одат на моја сметка. Дали има некој царина?
Обично ние ќе се изјасни на минимална вредност за да се избегне царина. Но, поради различни политики во различни земји, не може да биде царина што треба да се плати од страна на купувачот. Така можете да оставите порака кога ставање на ред за тоа колку вредноста што би сакале да ги пријавуваат.

Други карактеристики

Дете НИ Големина:
4T, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Одделот За Името:
Деца
Пол:
Девојки
Материјал:
Лен,Полиестер,Voile,Памук,Mesh,Чипка
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Силуета:
Бал
Sleeve Стил:
Редовни
Декорација:
Вез
Вграден Градник:
No
Број На Модел На:
0312
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Бренд Име:
Cielarko
Шаблон Тип:
Флорални
Стил:
Европски и Американски Стил
Фустани Должина:
Средината На Теле
Јака:
О Деколте
вез шема:
цвет, лист
Стил:
Мулти-слој на mesh Фустан
Возраст:
Aproximately 4-17 години девојка
девојки бал фустан:
Деца бебе девојки принцезата свадба партија пром фустани
Декорација:
Вез цвет sash мрежа девојки формално фустани
боја:
Пинк црвена сина фенси фустан без ракави frock детска облека
10 години девојки фустан :
одговара за 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Години

Најдобри понуди