природни citrine скапоцен камен прстен 5mm*5mm природни citrine сребрен прстен солидна 925 sterling silver жолта кристал прстен

природни citrine скапоцен камен прстен 5mm*5mm природни citrine сребрен прстен солидна 925 sterling silver

DEN 815.52
 

Тековен
Количина на стоки


природни citrine скапоцен камен прстен 5mm*5mm природни citrine сребрен прстен солидна 925 sterling silver жолта кристал прстен
НАЈДОБРИ СЕ ИЗБЕРЕ ЗА ВАС И ВАШИОТ ЉУБОВНИК
Метал : Цврсти 925 Сребрен Метал Површински Третман : Platinum Позлата и Роуз glod позлата скапоцен камен Име : Природни diopside скапоцен камен Големина : 5mm*5mm скапоцен камен Одделение или Боја : жолта скапоцен камен Потекло : Кина скапоцен камен Третман : Никој скапоцен камен Намалување на : Плоштадот Намали Прстен Големина : од 7 до 12, САД стандард Прилагоди : Да

Други карактеристики

Прстен Големина:
5, 5.5, 6, 6.5, 7, 7.5, 8, 8.5, 9.5, променливи во големина, 10, 10.5, 11
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Сертификат Број:
BJ17060589
Главниот Камен:
Citrine
Метали Тип:
Сребро.
CertificateType:
Gem Оценување Центарот на Пекинг Универзитетот
Повод:
Партија
Стил:
Класичен
Бренд Име:
LUKENI
Поставување Тип:
Prong поставување
Страна Камен:
Никој
Метал Печат:
925,Фунта
Обликотшема:
Круг
Пол:
Мажи
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Број На Модел На:
L-030

Најдобри понуди