10pcs Цемент отпор 5W 0.1 ~ 10k ohm 5% 0.1 Р 0.22 Р 0.33 Р 0.5 Р 1R 10R 100R 0.22 0.33 0.5 1 10 100 1K 10K ohm

10pcs Цемент отпор 5W 0.1 ~ 10k ohm 5% 0.1 Р 0.22 Р 0.33 Р 0.5 Р 1R 10R 100R 0.22 0.33 0.5 1 10 100 1K 10K

DEN 68.16
 

Тековен
Количина на стоки


Добредојдовте на нашата продавница!
Ние обезбедуваме ниска цена и со висок квалитет на производите и повеќето задоволително услуги
Ако ви треба за да купите голем број на производи, ве молиме контактирајте со нас, цената може да се даде на најниска цена, ајде да се среќни заедно
Ние продаваме електронски компоненти, вклучувајќи кондензатори, отпорници, transistors, спојување, приклучоци, приклучоци, М3 бакар колумна, транзистори, LED светилка, сензор, модул, топлина shrinkable цевка, реле, dupont школка, dupont игла, регулатор на напон, IC, мост rectifier, засилувач, potentiometer, dupont линија, inductance, магнетни лежишта, тешко е да се најде на друго место.
Нашите нови производи се префрлиле во ред.
Ве молиме да се соберат нашите продавници и ние ќе има некои неправилни промоции.
1. Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања!
2. ако сте Задоволни,ве молиме оставете 5 ѕвезда повратни информации за нас,ви благодариме!

Други карактеристики

Отпорот:
0.1 ohm, 0.22 ohm, 0.25 ohm, 0.33 ohm, 0.5 ohm, 1 ohm, 2 ohm, 2.2 ohm, 5 ohm, 10 ohm, 20 ohm, 15 ohm, 100 ohm, 150 ohm, 330 ohm, 1k ohm, 10k ohm
Тип:
Wirewound Отпорник
Пакет Тип:
Throught Дупка
Број На Модел На:
5w 100 ohm
Технологија:
Cermet
Бренд Име:
HJXRHGAL
Номинална моќност:
Меѓународниот стандард
Состојба:
Нови
is_customized:
Yes
Температурата Коефициент:
Меѓународниот стандард
боја:
Бела
Температурата На Работа:
Меѓународниот стандард

Најдобри понуди