AC/DC Влез 5V-35V 1.25 V-30V Чекор Надолу Напојување на Модулот LM317 DIY Комплет D07

AC/DC Влез 5V-35V 1.25 V-30V Чекор Надолу Напојување на Модулот LM317 DIY Комплет D07

DEN 113.00
DEN 126.72
 

Тековен
Количина на стоки


Опис :
Тоа е DIY комплет,треба заварување секоја компонента заедно.
Тоа можат да внесуваат DC/AC,но само може да излезна СТРУЈА.
Текст DC volt : 5 V-35 V
Текст AC volt : 6 V-25 V
излезна СТРУЈА volt : 1.25 V-30 V
излез коло : 1 A(max)
minimun осипување напон на влез и излез : 3 V
Оглас :
PCB одбор x1
KF3.96-2 P x1
1 N4007 х5
Вклучете x1
scoket x1
PTC Resettable Осигурач x1
50 V 407 UF electrolytic capacitor x1
104 керамички capacitor x2
М3*6 завртка x1
LM317 x1
heak потоне x1
5 K прилагодливи отпорник x1
Potentiometer knob x1
2 N5551 x1
5.1 К отпорник x1
220ohm отпорник x1
25 V 10 UF capacitor x1
50 V 2200 UF capacitor x1
LED x1
Пакување :
1 x Чекор Надолу Напојување на Модулот

Други карактеристики

Бренд Име:
OOTDTY
Тип:
DC/DC Конвертори
Број На Модел На:
Чекор Надолу Напојување На Модулот
Излезна Моќност:
1 - 50W
Излез Тип На:
Еден
Големина:
-
Тежина:
45g
Фрекфенција:
-
Излезна Струја:
1A

Најдобри понуди