Superbat 100pcs Заврши Жица црвено 3.5 mm Кол Топлина се Смалуваат Цевка Sleeving за 1.37 RG178 RG316 RG174 кабел

Superbat 100pcs Заврши Жица црвено 3.5 mm Кол Топлина се Смалуваат Цевка Sleeving за 1.37 RG178 RG316 RG174

DEN 233.00
DEN 258.72
 

Тековен
Количина на стоки


Superbat 100pcs Заврши Жица црвено 3.5 mm Кол Топлина се Смалуваат Цевка Sleeving за 1.37 RG178 RG316 RG174 кабел
Описи :
материјал : PE
нето тежина : 15 G/100pcs
Пакет содржина : 100(+/-2 проценти )компјутери x топлина се смалуваат цевки;
главната боја : Црвена
Кол : 3.5 mm
секој Должина : 18mm
Suite за : 1.37 RG178 RG316 RG174 и така натаму
номинална Напон : 600 V
Внатрешен дијаметар пред намалената : 3.5 mm
Температурата опсег (макс.) : 125 целзиусови степени степен
запаливост : "ФОЛКСВАГЕН" -1
Полиолефин Топлина се Смалуваат Shrinkable Жица Изолација за Цевка Sleeving, брз и безбеден начин да се заврши жица harnesses.Се намалува за половина неговиот дијаметар.Главно се користи во жица, лемење заеднички заштита, електрична жица крајот и електронски уреди за заштита и изолација, заштита, на површината на делови и метал заштита, анти- ' рѓа, анти-корозија третман поврзани со производи, жица и други производи за идентификација, итн.Препорачуваме користење на топлина пиштол за да се загрее оние shrinkable цевка.

Други карактеристики

Број На Модел На:
JY35RSG-HONGS
Бренд Име:
Superbat
Кол:
3.5 mm
Секој Должина:
18mm
suite за:
1.37 RG178 RG316 RG174 и така натаму
боја:
Црвена
Внатрешен дијаметар пред намалената:
3.5 mm
Температурата опсег (макс.):
125 целзиусови степени степен
Материјал:
PE
Номинална Напон:
600V

Најдобри понуди