Турбо Кертриџ Core CHRA 760680-5005S 760680-0004 760680 761618 За Suzuki Grand Vitara 06 - F9Q F9Q-264 F9Q-266 1.9 L ddis 130HP

Турбо Кертриџ Core CHRA 760680-5005S 760680-0004 760680 761618 За Suzuki Grand Vitara 06 - F9Q F9Q-264 F9Q-266

DEN 4302.00
DEN 4727.52
 

Тековен
Количина на стоки

Висок километражата мотор 5. Овозможи моторот да брзо неактивен (1,000 RPM) за 3 - 5 минути да седиште турбо печати 6. Масло глад 2. Вашиот телефонски број е важно за испорака контакт.9 ddis 2006 - F9 Q-264 F9 Q-266 1. Заменете снабдувањето со нафта линии и приклучоци. Не користи силикони или нишка лента 3. Прекумерна Моторното Масло Потрошувачка 3.
Плаќање и Испорака :
•Кредитна Картичка може да биде прифатено . Исклучи гориво или исклучете го палењето и чудак мотор за најмалку 15 секунди или додека притисок на маслото е подигната 5. Секогаш дозволувајте празен од на моторот за 3 -5 минути пред да се затвори, инаку турбо ќе продолжи да се вртат без масло за подмачкување и притисок 7.9 L 130 HP Турбо модел : 760680 761618 Дел Број : 760680-5005 S 760680-0005 760680-0004 760680-0003 760680-0002 761618-5003 S 761618-0003 761618-0002 761618-0001 761618-1 761618-2 761618-3 761618-4 761618-5 761618-6 761618-7 761618-8 760680-1 760680-2 760680-3 760680-4 760680-5 760680-6 760680-7 760680-8 760680-9 760680-10 760680 5005 S 760680 0005 760680 0004 760680 0003 760680 0002 761618 5003 S 761618 0003 761618 0002 761618 0001 7606805005 S 7606800005 ОЕМ Број : 13900-67 JG1 8200781610 8200506509 B 8200683856 8200732948 A 8200683849 13900-67 JH1 7606800004 7606800003 7606800002 1390067 JG1 8200735758 1390067 JH1 13900 67 JH1 A8200412717 13900 67 JG1 Примена : За Suzuki Grand Vitara Vitara 1. Масло излегуваат во јавноста од турбина го запечати Нашиот производ нема да дојде со настава на инсталацијата, високо препорачуваме да се најдат професионален механичар да ви помогне да инсталирате тоа, тука се и некои проверете ја листата пред инсталација. Сино На Издувните Гасови Чад 4.9 L DDIS 01/2006 - F9 Q 264-266 130 HP 1870ccm Дел број се Направи Модел Година на Моторот Hp Cc 760680-5005 S 760680-0005 760680-0004 760680-0003 760680-0002
13900-67 JG1 8200781610 8200506509 B 8200683856 8200732948 A Suzuki Grand Vitara 01/2007 - F9 Q 264 130 КС 1900 кзм 761618-5003 S 761618-0003 761618-0002 761618-0001
13900-67 J ЗДРАВО 8200735758 8200683849 A8200412717 suzuki Vitara 1. Масло излегуваат во јавноста од компресор печат 7.
Сите пакети се двојно проверени и добро спакувани страна на нашите испраќање на катедрата за да бидете сигурни дека тие се безбедни за испорака.9 ddis 2006 - Мотор : F9 Q-264 F9 Q 264-266 1. Неправилното Подмачкување / Недостаток на одржување 2. Преку забрзување на вратило и тркалото 6.
•Сите предмети се сосема нови, никогаш не се користи, и е сеуште во оригиналното пакување, освен ако не е поинаку наведено.9 L DDIS 130 HP 1870ccm Повеќе Апликација : За Suzuki Grand Vitara 01/2007 - F9 Q-264 130 HP 1900ccm За suzuki Vitara 1.

Други карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
LEKEBOPOWER
Модел Година:
2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
Објектот Висина:
14inch
Специјални Функции:
13900 67JH1 761618-4 761618-5 761618-6 761618 5003S 0003 0002 0001
Име На Модел:
760680 761618 турбополнач Turbolader 130HP 8200683849 A8200412717
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Тежина:
2kg
Објектот Ширина:
14inch
Поставување на Возило:
760680 5005S 0005 0004 0003 0002 13900 67JG1 761618-1 761618-2 761618
Објектот Должина:
14inch
Автомобил Производител:
Suzuki
Frequence Опсег:
760680-1 760680-2 760680-3 760680-4 760680-5 761618-8 761618-3
Материјал Тип:
760680-9 760680-10 760680 761618-7 760680-6 760680-7 760680-8
Модел:
760680 761618 Турбо Кертриџ Core CHRA
Примена:
За Suzuki Grand Vitara Vitara 1.9 ddis 2006-
моторот:
F9Q-264 F9Q-266 F9Q 264-266 1.9 L DDIS 130HP 1870ccm
Дел Број .:
760680-5005S 760680-0005 760680-0004 760680-0003 760680-0002
Дел Број ..:
760680 5005S 760680 0005 760680 0004 760680 0003 760680 0002
Дел Број.:
7606805005S 7606800005 7606800004 7606800003 7606800002
Дел Број.. :
761618-5003S 761618-0003 761618-0002 761618-00017616180002
Дел Број:
761618 5003S 761618 0003 761618 0002 761618 0001 7616180001 7616185003
ОЕМ број:
13900-67JG1 8200781610 8200506509B 8200683856 8200732948A 8200683849
ОЕМ Број 1390067JH1 :
13900-67JH1 7606800004 7606800003 7606800002 1390067JG1 8200735758

Најдобри понуди