Мини LY 3020 1500W 1.5 kw CNC Рутер дупчење millling машина за метал гравирање

Мини LY 3020 1500W 1.5 kw CNC Рутер дупчење millling машина за метал гравирање

DEN 40314.00
DEN 53752.32
 

Тековен
Количина на стоки


Мини CNC Рутер 3020 Z 1.5 KW/Гравирање Дупчење и Мелење Машина
Вовед
На CNC рутер е suitble за Индустрија, Технологија Истражување, Рекламирање, Дизајн, Уметност за Создавање, одржување на Наставата, Студентот Проект и Хоби Цели.
На cnc рутер е дизајниран за голема површина гравирање работа како што се Индустриски или Хоби Прототип Зграда, Изградба на Модел Одлуки, ПХБ, Реклама Знаци, Уметнички дела, Ракотворби, Авион Модели, РК Модел делови, итн. Така, можете да го направите гравирање работа во канцеларија или дома.
Модел и Технички Параметри
МОДЕЛ
3020 Z-VFD1.5 KW
Атрибут
3axis-LPT
3axis-USB
4axis-LPT
4axis-USB
Оска
3axis
3axis
4axis
4axis
Интерфејс
LPT порта
USB порта
LPT порта
USB порта
Граница вклучите
Yes
yes
Yes
Yes
Алатка авто-проверка на
Yes
yes
Yes
Yes
Вретено Мотор :
1.5 KW
1.5 KW
1.5 KW
1.5 KW
Тип на елемент
Топката завртка
Топката завртка
Топката завртка
Топката завртка
Тежат
38
38
44
44
Машина Димензии:
490 X420 X425mm
Рек материјал:
6061 и 6063 Тешко алуминиум легура
(Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)
Гравирање површина:
300 X200mm
Z-Оската Удар:
60mm, Гравирање длабочината зависи од должината на работ алатка
Прифатливи материјални дебелина:
≤60mm
Железнички тип:
Chromeplate вратило + Линеарни Лагери, Површината стврднување 61 HRC
Вид на завртка:
Топката завртка 1605, Игралиште за 4mm
Вретено мотор:
1.5 KW VFD вода за ладење вретено , 0-24000r/мин
Collet тип:
ER11,1/8"(3.175 mm) Collet
Stepper мотор и се вози:
дво-фаза хибрид повлекува моторни 57 BYGH56-4011 YD, 8 сегменти диск.
Максимална оперативен брзина:
4000mm/min (Гравирање брзина : 300-3000mm/мин)
Повторете Прецизноста на позиционирањето:
0.03 mm
Софтвер Compatability:
Mach3/Emc2/Kcam, (Type3,Wentai, Art CAM, coppercam)
Команда код:
G code/.nc/.ncc/.tab/.txt
Ротација на Оската (4 th Оска)
Опис :
Чак Големина : 80mm авто-центрирање чак
Центар висина : H = 49mm
Стегање дијаметар : 80mm или помалку
Забавување на владата : синхрони тркала / појас
Забавување на односот : 3 : 1
Stepper мотор : 57 тип на две фаза 4 линија
Прецизноста на позиционирањето : 0.075 °

Други карактеристики

боја:
3 Оската паралелно, 3 оска USB порт, 4 оската паралелно, 4axis USB
Број На Модел На:
30*20 1500w метал гравирање и сечење на рутер
CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Машина Димензии:
490X420X425mm
Рек Материјал:
6061 и 6063 Тешко алуминиум легура
Z-Оската Мозочен Удар:
60mm, Гравирање длабочината зависи од должината на работ алатка
Железнички тип:
Chromeplate вратило + Линеарни Лагери, Површината стврднување 61HRC
вретено мотор:
1.5 KW VFD вода за ладење вретено , 0-24000r/мин
Stepper моторот и возите:
дво-фаза хибрид повлекува моторни 57BYGH56-4011YD, 8 сегменти диск
Софтвер Compatability:
Mach3/Emc2/Kcam, (Type3,Wentai, ArtCAM, coppercam)
Тип на елемент:
Топката завртка 1605, Игралиште за 4mm

Најдобри понуди