5pcs/многу PCF8574T I/O за I2C Порта Интерфејс Поддршка Cascading Продолжен Модул

5pcs/многу PCF8574T I/O за I2C Порта Интерфејс Поддршка Cascading Продолжен Модул

DEN 314.00
DEN 330.24
 

Тековен
Количина на стоки

Опис : Модул функција : Ова е на I/О продолжена модул, кој се користи за I2 C интерфејс, можете да користите два на модулот за да се прошири 8 I/O. Поддршка cascading, и можете да го користите во повеќето 8 модули за проширување 64 I/O во исто време. Може да се промени адресата од собата за да се префрлате switch PCB Големина : 36 x 16mm/1.41*0.62" на Секои 2 секунди, направи P0-P7 порта излез Високо ниво, Ниско ниво, и да се стави на 3 toggle прекинувачи НА, адреса на модул е 0x27 е 0x27

Други карактеристики

Број На Модел На:
PCF8574T I/O
Бренд Име:
tiegouli
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Најдобри понуди