ДО 450 Степен, Вулкан PT100 Вкупно Надградба Комплет - PT100 Засилувач Одбор + PT100 Thermocouple +Вулкан PT100 Грејач Блок +кабел

ДО 450 Степен, Вулкан PT100 Вкупно Надградба Комплет - PT100 Засилувач Одбор + PT100 Thermocouple +Вулкан PT100

DEN 1216.00
DEN 1351.20
 

Тековен
Количина на стоки

Опис PT100 температурни sennor може да се користи за висока температура, висока точност температурни сензори кои можете да ги сега на вашиот V6 Вулкан Hot End наместо thermistor или thermocouple. PT100 е се во можност да се измери повисоки температури од thermistors - до 450 Степен. Пакет : 1pcs PT100 1pcs PT100 Засилувач Одбор 1pcs Вулкан PT100 грејач блок 1pcs кабел
Плаќање
> Да ја прифатиме Aliexpress Зачувам како нашиот начин на плаќање, за други начин ве молиме контактирајте со нас.
Превозот > Нашите испорака ден за нормално предмети ќе биде околу 5 дена до 15 дена за да на следниве земји : САД, Обединетото Кралство, Франција, Канада, Австралија, Русија.
> Ние ќе брод ќе предмети во рок од 3 работни дена по вашата исплата е расчисти.
>Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точна, па ние само бродот на објекти до вашиот Aliexpress адреса.
>Откако превозот, ние ќе ви ја испратиме следење на број на вашата, тоа обично трае 3 -8 работни дена за да се направи следење на информации на интернет, ако не го примите објект во рок од 30 работни дена ве молиме контактирајте со нас.
Се враќа
> Ако не сте задоволни со вашиот купување за било која причина, можете да се вратите на објектот на нас, ве молиме пратете е-маил до нас, пред да се вратат.
> Тоа мора да се врати во рок од 14 дена, врати превозот надомест ќе бидат платени од страна на купувачот.
>Откако ќе го добиете објект ние ќе замена или рефундирање на вашите пари, но не вклучувајќи го и превозот и ракувањето и осигурување надомест.
>Ако го вратите дел се користи,, ние не можеме да прифатиме тоа и наплата тебе

Други карактеристики

Бренд Име:
REPRAP
Број На Модел На:
Вулкан-pt100 Надградба
Тип На Објект:
Греење Контролер
is_customized:
Yes

Најдобри понуди