Рачен преносни електрични маснотии пиштол MD-400C reciprocating полнење електрични маснотии пиштол 12V 1PC

Рачен преносни електрични маснотии пиштол MD-400C reciprocating полнење електрични маснотии пиштол 12V 1PC

DEN 12996.00
DEN 13680.00
 

Тековен
Количина на стоки

Дополнителен притисок на цилиндри може да се користи на 3 # путер или слични течности. Работен притисок од 0 до 10,000 psi, но ние се постави во 6,000 psi и имаат притисок
олеснување вентил. Транспорт и транспорт на нафта за две независни системи, компримиран воздух, нема да ја загадуваат
барел на маснотии. Reciprocating институционален дизајн, е мулти-националниот патент, може да го подобри
ефективноста на добиток пиштол (висок вртежен момент, висок притисок, висок масло)
2.2 килограми
Мазива (масти) 0-2 #
Вклучува 220 VAC полнач и една за секоја батерија
Полнење електрични маснотии пиштол, па можете да го користите било каде во било кое место или постои
растојание за ограничување на место.5 минути, вие можете да се заврши на 14 унца маснотии
Прилагодливи пулс ширина модулација активирањето, предизвика
Ниско ниво на бучава
Нето тежина : 3.000 членови на psi, путер автоматски ќе се врати
да када и заштита на моторот и внатрешен механизам за да се зголеми Алатка живот. Професионални
автомобилската машини, земјоделски машини и индустриски машини за индустријата за
олеснување на секојдневното одржување на итен стоки. Типична употреба на обемот на фабрика, гаража, брод одржување, рударство, машини, земјоделство,
војската, изградба, јавен транспорт и така натаму.
Се применува за автомобилство / индустриски / изградба / земјоделството. Двојна клипот дизајн го прави нашето cordless маснотии пиштол посилни
и побрзо, може да го намали одржување време и да ја зголемите продуктивноста.
Главни карактеристики :
1. Пумпа тело материјал со користење на висока јачина алуминиум легура фалсификување на лиење. Нема дел од активирањето : што е, контрола на брзината, големината на масло може да се притиснати од
контрола на притисокот
4. Важечките национални брендови 5 литри на оригиналниот путер буриња.
Карактеристики :
Пренослив, двојно клипот, висок излез; масло од брза, може да го носи притисок,
12 V моќен мотор, целосно наполнетата батерија може да игра 8 до 11 лубриканти
Работен притисок : 6000psi / 413bar висок напон излез
Три видови на маснотии вчитување : 14 унци / рефус масло, 14 унци / маснотии 400cc
Излез : 170g / мин
Само 2.

Други карактеристики

Бренд Име:
LZHZXY
Тип:
Хоризонталната
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
MD-400C
Број На Производ:
FL2103
Работен Притисок:
6000psi / 413bar висок напон излез
Три видови на маснотии вчитување:
14 унци / рефус масло, 14 унци / маснотии 400cc
Излез:
170g / мин
ниско ниво на бучава:
Нето тежина:
3.2 килограми
Мазива (маснотии) :
0-2 #
Напон:
12v

Најдобри понуди