2x Led 1156 BAU15S PY21W BA15S P21W 7506 сијалица автомобил 140W 12V Килибар Жолта Авто Пред Задните Пак Сигнал Светла За ФОЛКСВАГЕН Golf4 Jetta

2x Led 1156 BAU15S PY21W BA15S P21W 7506 сијалица автомобил 140W 12V Килибар Жолта Авто Пред Задните Пак Сигнал

DEN 609.00
DEN 1194.72
 

Тековен
Количина на стоки


VI LED ФАРОВИ
45 W ,
U7 LED МОТО ФАРОВИ
125 W ,
A6 LED ФАРОВИ
60 W , Приклучок тип : BA15 S=1156=P21 W, BAU15 S=PY21 W, ве Молиме да се провери и потврди типот дали оваа крушка одговара на вашиот автомобил пред да го купат. Благодарение Сијалица, големина : 20mm(Дијаметар)60mm x(должина) Lumenous : 1400 Lumen на сијалицата Моќност : 140watt по сијалица (Optical Power) Votage : 12-24 Volt Струја : 0.6-0.75 AMP Потрошувачка на Енергија : 6-8 Вати Со оригиналните Приклучок Зрак Агол : 360 извор на Светлина : 28pcs Висок Квалитет За Samsung чипови Led диоди (Посебно за автомобили) Без одлагање да светне Супер долг животен век 50000 часа Боја Опција : 3000 K Жолта Придобивки : Ниска температура и ниска потрошувачка на енергија заштеда на енергија отколку редовните светилки. 2 LED светилки

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
BAU15S Килибар, BA15S Килибар
Име На Модел:
1156 BAU15S PY21W BA15S P21W 7506
Температура На Боја:
6000K
Интерфејс Тип:
BAU15S
Wattage:
6W
Тип На Објект:
Пак Сигнал
Бренд Име:
SAARMAT
Објектот Тежина:
20g
Lumens:
1400lm
Напон:
12V-24V
Светлината Тип:
Вниманието
боја:
Бело/ Црвено /amber жолта
Извор На Светлина:
28pcs Висок Квалитет За Samsung чипови Led диоди
Автомобил модел:
За ФОЛКСВАГЕН Golf4 Jetta
Инсталација:
100% Plug & Play
светлината моќ:
140W
Работен век:
50000 часа

Најдобри понуди