JX-D5 Мултифункционален Ratchet Crimping Алатка Жица Strippers Терминали Клешти за Полнење

JX-D5 Мултифункционален Ratchet Crimping Алатка Жица Strippers Терминали Клешти за Полнење

DEN 1680.00
 

Тековен
Количина на стоки


JX-D5 Мултифункционален Ratchet Crimping Алатка Жица Strippers Терминали Клешти за Полнење
Спецификација : Модел : JX-D5 Големина : 200 * 150mm
Crimping опсег :
JX-1601-01 Умре : 24-14 AWG(0.25-2.5mm2) JX-1601-06 Умре : 24-10 AWG(0.25-6.0mm2) JX-1601-08 Умре : 26-16 AWG(0.14-1.5mm2)
JX-1601-10 Умре : 26-16 AWG (0.25-1mm2) JX-1601-2546 Умре : 14-10 AWG(2.5-6.0mm2) Тежина : 800g
Карактеристики :
1.Да се направи на манган челик материјал,издржлив и цврсти,лесен за употреба. 2.Професионални Ratchet Crimping Алатка за Полнење,Со 5pcs JX-1601 умира(JX-1601-01,JX-1601-06,JX-1601-08, JX-1601-10, JX-1601-2546) и Шрафцигер,Умира промени брзо и лесно со Шрафцигер. 3.Ова е електричар, и електро одржување човек производствени капацитети потребни алатки.
Пакет се Вклучени : 1pcs Ratchet Crimping Алатка 1pcs JX-1601-01 Умре 1pcs Шрафцигер 1pcs JX-1601-06 Умре 1pcs JX-1601-2546 Умре 1pcs JX-1601-08 Умре 1pcs JX-1601-10 Умре
Повеќе Детали :

Други карактеристики

Материјал:
Висок Јаглероден Челик
Број На Модел На:
JX-D5 Мултифункционален Ratchet Crimping Алатка
Употреба:
Дома, DIY
Тип:
Рака Алатка Делови
Бренд Име:
RERAS
is_customized:
No

Најдобри понуди