100pcs 6.3 V Дел Пакети килибар 1SMD-LED Ba9s #44 #47 Бајонет База #1893 Година #756 Светилка Со Матирано Купола Pinball Машина Led Светла

100pcs 6.3 V Дел Пакети килибар 1SMD-LED Ba9s 44 47 Бајонет База 1893 Година 756 Светилка Со Матирано Купола

DEN 3210.24
 

Тековен
Количина на стоки


Пакување Детали Единица Тип : многу (100 парчиња/многу) Пакет Тежина : 0. Ве молиме контактирајте со нас ако не го добиете вашиот стоки,ние ќе се обидеме потрудиме да го решите вашиот проблем. Не е важно бренд на pinball машина, Bally, Вилијамс, Стерн, Сега, Податоци Истокот, Чикаго Монета, сите се во можност да ги користат овие различни различни pinball ЛЕР. Но, понекогаш тоа трае до 30 дена поради Сопствени Инспекција. Но, понекогаш тоа трае до 45 дена поради Сопствени Инспекција.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив! Испорака детали
1.Времето за испорака е познато како што е подолу :
Земја
Прибл.
Бразил / Јужна Америка/Русија
Нормално, 15-30 работни дена. Одлична идеја е да се заменат оние тешко да се добие на светилки, или било светилки кои ги држат изгоруваат.
Опис На Производот
LED осветлувањето е најновата "да се направи" нешто во pinball машини. Купувачот треба да бидете сигурни дека превозот адреса е сигурен. стои за (Емитуваат Светлина Диоди) се сите бес. Ние ќе брод тоа во рамките во 2 или 3 дена по плаќање потврдена .25 кг Пакет Големина : 20cm x 10cm x 10cm (7. Тие не може да биде најдобар индикатор на целокупната светлина.
Карактеристики :
Сосема нов и висок квалитет. Само да одговараат на вашите сијалица број со нашите струја LED осветлување селекција, и да добијат право оние за вашиот pinball машина.
Ниска потрошувачка на енергија и ултра долг живот
Лесно да се инсталира, едноставно да се замени, погодно за користење
Замена за конвенционалните халоген сијалица, овие LED/SMD светла се посветла од акции светилки
За замена на Индикатор Светла,Светлата за Читање,табличка светла,Вратата Светлата страна маркер светлина,опашка светлина, копија светла
Спецификации
Сијалица Модел : #44 #47 53 57 182 257 363 430 615 756 1445 1155 1815 1819 1835 1895 1889 1891 1893 1895 6253 12814 12929 W6 W 2-Б 3886x T4 W
Напон : DC/AC 6. Не само што овие се консумираат многу минимална потрошувачка, но тие се многу посветла отколку конвенционалните светилки кои се користат од почетокот на pinball осветлување. Адресата ние ќе брод објектот е изведен од информации. Време на испорака
Сад
8-15 работни дена
Обединето Кралство / Австралија
10-21 работни дена
Канада /Европа
Нормално, 15-25 работни дена.

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, жолта, виолетова, розова
Wattage:
1W
Температура На Боја:
6000K
A8-Година:
1997,2000,1998,2015,1999
Интерфејс Тип:
BA9S
За Возило Брендови/Модел:
Audi
Audi Модел:
A8
Бренд Име:
BSM
Објектот Тежина:
0.03kg
Тип На Објект:
Strobe Светлина
Име На Модел:
ADT-ba9sSMD-P-1A(матирано)
Lumens:
20Lm
боја:
Бела Ладно Бела Топло Црвено Жолто Зелено, Сино Бела Килибар розова боја се виолетови
база:
Ba9s #44 #47 Бајонет База #1893 година #756 #1847 BA9S
Wattage:
1W
Напон:
AC DC 6.3V
Примена:
Индикатор Светла, читање светлина
Функција:
Не Ghosting/ Супер Бела
Состојба:
Нови
Лер Зрак Тип:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
360 Степени Светлина
Led Чип Производител:
1*5050SMD+ матирано леќа

Најдобри понуди