JIAYITIAN rear view camera за toyota RAV4 XA30 Претходница 2005~2012 Обратна Камерата/HD CCD/Ноќ Визија/без Schoolbag

JIAYITIAN rear view camera за toyota RAV4 XA30 Претходница 2005~2012 Обратна Камерата/HD CCD/Ноќ Визија/без

DEN 1227.84
 

Тековен
Количина на стоки

Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор. /Моќ line X1.Ако имате било какви прашања, ве молиме оставете порака и ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.Но, некои земји имаат посебни регистарски таблички,Ние исто така може да DIY посебна лиценца плоча камера врз основа на големината на табличка. Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил. Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот. За пример
V W VS S k o d a VS A u d i | H y u n d a јас VS K I A | C i t r o e n VS P e o g e o t | N i s s a n VS R e n a u l t
Ако имате било какви прашања во Предлогот за камерата големина и Аудио видео систем за Надградба Rearview Задните Видите
Ве молиме оставете порака и ние ќе ви одговори во време и да се обезбеди инсталирање Примери Живеат Шут Т хенк ќе
За TOYOTA RAV4 XA30 2005~2012 За ТОЈОТА Претходница XA30 2005~2012 (без резервно тркало Превозникот на задната врата ) Табличка Светилка Големина За Референца
Како да се инсталира на камерата (Само за референца) . /6m метри сигнал linex1 (Некои авто ние ќе испрати 8m метри кабел) БЕЛЕШКА;германската серија на автомобили Треба Rectifier( Особено старите автомобили) За chery премногу Ако Сакате Само За DIY Кликнете Тука
.ВИ БЛАГОДАРИМЕ Карактеристики 1.Ноќ визија и Широк Агол Обратно паркинг Камера : Со Компензирање на Светлина Возило Камера, вклучуваат Супер бела LED светла и далечина линија 4.Висока дефиниција HD камера : Висока дефиниција HD камера може да натпревар безжична Видео Предавателот Приемникот да биде Безжична Автомобил Rear View Camera 3.Шок-доказ и Водоотпорен Назад До Паркинг Камера : Пакет се Вклучени CCD Камера X1 /General manua x1.Rear View Camera / Назад Камерата / Табличка Камера PC7080/PC1049 Супер Слика Seneor/4 LEDS High Definition/CCD Ноќ Визија
Повеќе камерата може да се одговараат за други модел од истиот бренд. Поврзете ја силата на камерата на вашиот кочница lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни. N otice Почитувани купувачи,проверете ја вашата лиценца плоча светилка место големина , Ние се обидуваме да се обезбеди целосна камера големина информации. Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.

Други карактеристики

Жица или Безжично:
Жица
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Алармот Тип:
Алармни Системи,Возило Копија Камери
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Бренд Име:
JIAYITIAN
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Агол На Гледање:
170 степен
Паркинг Видот На Помош:
Rearview Rear View Camera
Номинална Напон:
DC 12V
Guiding Line:
Yes
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Материјал Тип:
ABS
Жица или Безжично:
Жица
Сензор на слика:
PC7080 Сензор
Компатибилен Возила:
За TOYOTA RAV4 XA30 2005~2012 без Резервно Тркало На Врата

Најдобри понуди