CO2 Ласерот Цевка 40W 50W CO2 Laser Цевка за ласерски машина за сечење Слободни Инспекција Премиум ZuRong

CO2 Ласерот Цевка 40W 50W CO2 Laser Цевка за ласерски машина за сечење Слободни Инспекција Премиум ZuRong

DEN 4320.00
 

Тековен
Количина на стоки

Ако некој се скрши на патот, продавачот ќе испрати нова цевка со слободни, купувачот не треба плаќаат повеќе. За било какви прашања треба преговараат, продавачот ќе го направи порака на aliexpress или да пратите порака од страна на мобилен. Општи големина CO2 Laser цевка Должина, Дијаметар Моќност 700 мм 50mm 40w 1250mm 55мм 60-70w 1250mm 80mm 80-90w 1450mm 80mm 100-110w 1650mm 80mm 130-135w 1600mm 60mm 110w 1850mm 80mm 150-155w 2000mm 80mm 160-170w Прилагодена Големина Прилагоди на Големината на одредена W Карактеристики :
1.па ние секогаш се надеваат да им обезбедиме на нашите најдобри услуги за сите на нашите купувачи.
Добредојдовте да се консултираат и да ги купите, ве молиме контактирајте со нас !!!
.

Различни големини на ласерски цевка фотографии :
Компанијата Информации : Шангај Zu Rong Ласерска Технологија Копродукции,Ltd
Zu Rong фабрика е основана во годината на 2009 година. Resonable Цена
Јас zr CO2 laser цевка имаат обезбедување разумна цена за сите клиенти, во споредба со било кој друг CO2 laser добавувачи ,ние мислиме дека нашите производи може да ви даде вкупно поинакво искуство.
Јас zr CO2 laser цевка ,го Поздравуваме вашиот истрага. На годишна продажба количество има постигнато 20000pcs на CO2 laser цевки и 2000 групи на ласерски машини сега. Заеднички модели се : 40w, 60 W, 70 W ,80 W, 100 W, 130 W, 150 W ,160 W ,170 W 2.
Нашата компанија е еден од најголемите производители на мали и средни ласерски опрема, неодамна компанијата ја поседува повеќе од 15 инженери, повеќе од 50 операции. како : подмладување на кожата, кожата resurfacing,
акни sacar,хирургија лузна отстранување
навремено отстранување на кожата, whitenning
кафени дамки ,флеки отстранување
на кожата, бојата третман. Како што јас zr CO2 laser цевка 150 w ,тоа е максимална излезна моќност може да достигне околу 180 w. По стоки испорака на дестинација, данокот на дестинација ќе се плати од страна на купувачот 2.Долго Гаранција
Јас zr ласерски компанијата веруваат дека : "КВАЛИТЕТОТ Е НАШАТА КУЛТУРА".
медицинска употреба :
главно се користи во убавина, гинекологија и други област. Ние, исто така, може да се направи цевки како клиенти, requirment специјално . Нормално ние брод на сите ласерски цевка страна на курирската служба DHL.

Други карактеристики

Број На Модел На:
ZR026
Бренд Име:
ZR
Место на Потекло:
Кина,Шангај
Материјал:
оптичко стакло
Должина:
700MM
Дијаметар:
50mm
Животен век:
10000hours
Катализатор:
Yes
Гаранција:
шест месеци
Номинална моќност:
40-50W
Функција:
Ласерско Сечење и Гравирање

Најдобри понуди