Увезени свила rayon цвеќиња печати дише мека chiffon ткаенини за жени фустан, здолништа, scarfs, тапацир, крпеница ткиво

Увезени свила rayon цвеќиња печати дише мека chiffon ткаенини за жени фустан, здолништа, scarfs, тапацир, крпеница

DEN 414.00
DEN 517.44
 

Тековен
Количина на стоки

метар
Добредојдовте на Радоста продавница,Слободни трговски
Име на производ : Koshibo ткаенина
Материјали : Свила rayon ( мека )
Дизајн : како на сликата прикажани
Големина : 150cm*100cm
(се намали со рака, грешка од ±2 cm)
Пакет Содржина : Како вашиот изберете, ве Молиме да ни кажете боја на ткаенина
Употреба : совршен за крпеница, торба,троседот,земјата декорација,Постелнина , бебе облека и многу други шиење занаети, нормално DIY проекти.
Како да се намали ткаенини :
Ако купувате 1 парче од 150*100cm, ќе се намали од еден метар (150cm * 100cm) Ако купувате 2 парчиња на 150*200cm , ние ги намали два метри (150cm * 200cm) Доколку купите 3 парчиња на 150*300cm , ќе се намали три метри (150cm * 300cm)..
Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1) се намали од страна, ве молиме овозможи 1-2cm грешка.
2) мало боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.
3) кога вкупниот износ е под 5 ДОЛАРИ, испратите UNTRACKABLE воздух mail.
4) кога вкупната количина е 5 ДОЛАРИ, или повеќе, да испратите страна trackable воздух mail.
5) кога вкупниот износ подолу 2 ДОЛАРИ ,НЕ МОЖЕ да се испрати. Ве молиме да се зголеми цел или да го откажете цел.
6) Ако сакате да ги откажете нарачате, ве молиме изберете причина "купувачот не сакате да го купите", па вашите пари може да се врати веднаш.

Други карактеристики

Функција:
Дише
Техника:
Ткаени
Тип:
Chiffon Ткаенина
Велур Ткаенина Тип:
Никој
Стил:
Обична
Бренд Име:
HLQON
Шема:
Печатени
Плетени Тип:
Искриват
Тип На Производ:
Органски Материјал
Ширина:
150cm
Материјал:
Свила / Rayon
Nonwoven Техника:
Печатени
Функција:
Дише & Еко-Пријателски
Употреба:
постелнината, завесите, троседот, перница, перница,Дома декорација
Превозот начин:
Бесплатен превозот
Модел:
ткаенини-724

Најдобри понуди