100uL-1000uL Високо-Прецизен Еден Канал Прирачник за Прилагодлива Променлива Волумен Pipettes

100uL-1000uL Високо-Прецизен Еден Канал Прирачник за Прилагодлива Променлива Волумен Pipettes

DEN 2639.52
 

Тековен
Количина на стоки

Производ карактеристики Јачина Опсег : 100-1000µl; Increment : 5µl Цифрен екран за да се овозможи повеќе точни волумен на поставување и полесно волумен идентификација Лесни се справи со дизајн во комбинација со ниско ниво на клипот, совет прилог и исфрлање сили помогне да се намали ризикот на Повторувачки Стрес Повреда(УПН) Калибриран ISO 8655 стандарди за прецизност и точност Целосно autoclavable без демонтажа (121°c,20 min) 1 Година Гаранција опис на Производот
Ниска операција сила. Мазна палецот пумпа акција и мазна аспирација на различни течни. Оваа pipettor е еден од најчесто се користи еден канал pipettes. Таа обезбедува перформанси со прецизност, сите во еден лесен дизајн што ги зголемува комфорт на корисникот и го намалува притисокот. На врвот конус обезбедува ниска совет прилог и исфрлање сили. Составен совет ejector за пристап во тесен цевки. Лесно да се калибрира и одржување со алатката обезбедени. Тоа е идеален систем за апликациите со користење на скапи реагенси и вредни примероци.
Она што е во Кутијата?
1.100-1000µl Прилагодливи Еден канал за Јачина на Pipettes
2.Калибрација Алатка
3.Инструкции
4.Совет

Други карактеристики

Бренд Име:
ВЕРНИ
Број На Модел На:
100uL-1000uL
Класификација:
Pipette

Најдобри понуди