Модерната Арт Деко, рачно изработени Разнесени Murano Стакло LED Лустерот за Вила Оркестарот

Модерната Арт Деко, рачно изработени Разнесени Murano Стакло LED Лустерот за Вила Оркестарот

DEN 51840.00
 

Тековен
Количина на стоки


Модерната Арт Деко, рачно изработени Разнесени Murano Стакло LED Лустерот за Вила Оркестарот
Големина : W70cm*H120 cm(28"*48")
(100% рака разнесени DIY инсталација на производи од стакло, на готовиот
производи ќе бидат малку различни од оригиналната слика. Comany Информации : Ние поголеми во обезбедување на profuse дизајнот на разнесени стакло лустери, декоративни кристал осветлување и murano стакло уметност со изобилство искуство. Имаме боја шема за вашиот референца. Сите наши лустери може да биде рамна монтира на таванот без никаква дополнителна опрема или да се расправаме.
Боја плоча(можете да ја изберете бојата што сакате за тоа)
Превозот и Пакет :
Превозот е секогаш 100% се БЕСПЛАТНО од целиот свет од страна на ЕМС. Ние се справи со повеќето од познатите осветлување дизајнери за да се покријат сите осветлување концепти од ажуриран дизајн за селски земјата куќа стил.
Обичај Димензии : Ако можеш да сонуваш тоа, ние може да се изгради. Оваа предност не само што заштедува нашите клиенти време, но нивните пари премногу. Тоа може да биде забавно да се инсталира од себе и да се направи уникатен стил како ви се допаѓа. Одржувањето е лесно користење на кондензирана воздух за чистење.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
П1 : Дали овие парчиња достапни во различни бои и големини?
Yes (да). Повик на еден од нашите уметност консултанти и ние може да се стави заедно сопствен предлог со посебни димензии и цени само за вас. Тоа нема да биде тешко да се инсталира. За високи тавани, можеме да додадете екстра-долги кабли за номинална цена. Секој лустерот пристигнува со лесен-за-користење installtion водич и ние сме среќни да ви прошетка низ инсталацијата преку телефон.
Q2 : Како да се соберат лустерот и скулптура? Се лустери може да бидат обесени на таванот директно ?
Инсталација настава ќе бидат обезбедени, вие само треба да се стави произлегува со метална рамка соодветно. Инсталацијата е многу слична со ставање на тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност се забавуваат!
Q3 : Се овие стаклени елементи скршен лесно за време на испорака?
Ние пак ги со 1pc/5-слој извоз картон, светилка рамка К/D пакување со густа пена во внатрешноста, стаклена се спакувани одделно со поли торба и пена, секој пакети се нудат со англиски инсталација настава и слика.

Други карактеристики

Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
УЛ,CE
Заврши:
Железо
Гаранција:
2 години
Напон:
220V,120V,110V,240V
Сенка Ветер:
Надолу
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло
Број На Модел На:
LR1246
База Тип:
E14
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Стил:
Арт Деко
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Wattage:
3w/led

Најдобри понуди