Крстот Redel LEMO полнач, 2 игли Пластични кружни push pull приклучок, приклучок за ПАГ, приклучок PKG.M0.2

Крстот Redel LEMO полнач, 2 игли Пластични кружни push pull приклучок, приклучок за ПАГ, приклучок PKG.M0.2

DEN 374.40
 

Тековен
Количина на стоки


Производи Име : 1 P серија пластични директно приклучок и фиксна receptacle-сива боја на лешник
Производи покаже :
Неколку копчиња и различни лешник боја се опционални.
Ве молиме наведете боја кога се направи ред.
Подолу дијаграм се покажува шарени ореви и повеќе клучеви.
Производ големина :
Крстот LEMO медицинска пластика конектор : INTEAUTO P серија конектори пластични Push-Pull конектори. Тие се користат во електронска опрема, инструмент & метри, LED екран, и особено во медицински уреди, како што се пациент монитор, респираторните,анестезија машина,color Doppler ултразвук, BP монитор, Инфрацрвена терапевтски instument, electrophysiology, TCD, електричен нож, ендоскопија, дефибрилатор, за стоматолошка опрема,електричен шок генератор, МНР, итн.
Главни карактеристики :
1. Smart push-pull само-latching систем;
2. Multicore типови 2 до 14 игли;
3. Лемење или PCB контакти;
4. Висок пакување густина за простор за заштеда на енергија;
5. Collet орев и грло нут со иста боја за да се избегне mismatching.
ИНТЕ-АВТО фабрика! Висок квалитет ! Конкурентни цени! КРАТОК олово време! Добар по продажба на услуги! Услуги на клиентите :

Други карактеристики

Број На Модел На:
ПАГ.M02.GLAC50G
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
IP Степен:
IP50
is_customized:
Yes
Тип:
Кружни
Примена:
Медицинска опрема
Пол:
Машки и женски
Материјал:
Пластични
Лешник Боја:
сива

Најдобри понуди