3pcs CE certificatio 4-води Nema 17 Stepper Моторни 42 моторни 1.68 НА 3D печатач мотор

3pcs CE certificatio 4-води Nema 17 Stepper Моторни 42 моторни 1.68 НА 3D печатач мотор

DEN 1216.00
DEN 1430.40
 

Тековен
Количина на стоки


Големината на рамката : NEMA17
Чекор Агол : 1.8 степен
Напон : 12 V
Актуелни : 1.68 A/фаза
Отпор : 10.0±10%/фаза
Inductance : 20±20%/фаза
Држење вртежен момент : 54g-cm2
Број на жица води : 4
Пакет листата :
3pcs (со кабел)

Други карактеристики

Тип На Објект:
Моторни
Бренд Име:
ZANYAPTR
Број На Модел На:
stepper моторни 42

Најдобри понуди