YOUYUE 8858 110V/220V Преносни BGA Rework Лемење Станица на Топол Воздух Компресор Топлина Пиштол Подобро Saike 8858 со 3 млазници пинцети

YOUYUE 8858 110V/220V Преносни BGA Rework Лемење Станица на Топол Воздух Компресор Топлина Пиштол Подобро Saike

DEN 1695.00
DEN 1993.92
 

Тековен
Количина на стоки


YOUYUE 8858 110 V/220 V Преносни BGA Rework Лемење Станица на Топол Воздух Компресор Топлина Пиштол Подобро Saike 8858 со 3 млазници пинцети
Опис :
1. Удобно преносни рачен и Дигитален LED дисплеј.
2. Microcomputer контрола , затоплување-up брзо.
3. Прилагодување на проток на воздух и температура за контрола на тастатура.
4. Се однесуваат на инструкции се вклучени со три видови на млазници ( големи , средни и мали ) замена на дел.
5. Ќе ја замени дел ако отпорот вредност е точно.
6. Кога температурата е помалку од 70°c , може да го запре движењето автоматски.
7. Висок квалитет на отпор добро за долг работен век
8. Safe лемење QFP , PLCC , BGA и други температура-чувствителни компоненти.
9. Интелигентни откривање и кул струење карактеристики.
10. Зелени линии и висок квалитет со силиконска тело топлина добро за продолжи животот и да се заштеди енергија.
Преносни Дигитални LED Bga Rework Станица Со Brushless Фан , 100 W - 650 W Технички Податоци
Потрошувачка на енергија
100-650 W
Пиштол температура опсег
100-480 o C
Пиштол тип
Brushless Фан
Пиштол грејач материјал
Ферро-Легури
Пиштол грејач отпор
74Ω
Модел БР.
Внатрешен кутија
Димензија(cm)
Надворешниот кутија
Димензија(cm)
КОЛИЧИНА
Производ тежина
youyue 8858
26 x 13.5 x 8
56 x 31 x 36
1pcs
0.826 kg
Пакет
1 x youyue 8858
3 x воздух млазницата(5mm,8mm,10мм)
1 x VETUS пинцети

Други карактеристики

боја:
220V, 110V
Температурата Стабилност:
НАЈДОБРИ
Текст Voltagle:
220v/110v
Излезна Температура:
100-480
Број На Модел На:
YOUYUE8858
Бренд Име:
CXG
Излезна Моќност:
100-650W
Димензии:
26 x 13.5 x 8
Функција:
Температурата Прилагодливи,Кул / Топол Воздух Дигитален LED дисплеј
Тежина:
0.5KG

Најдобри понуди